Takiego wydarzenia sportowego w naszym mieście jeszcze nie było. W niedzielę wystartuje 1. Kryterium Uliczne Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów.
- Nasz wyścig to rzadka okazja, by rywalizować na ulicach miasta w interesującej formule – zapowiadają organizatorzy. - Formuła rozgrywania wyścigu jest bardzo prosta. Co drugie okrążenie pierwsi na mecie zawodnicy będą zbierać punkty do łącznej klasyfikacji. Zwycięzca zostanie wyłoniony spośród tych, którzy na mecie zgromadzą ich najwięcej. W kategorii masters do przejechania będzie 18 okrążeń (45 km), dla amatorów – 8 (20 km).

Trasa wyścigu zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego i będzie przebiegała następującymi ulicami Pabianic: Jana Pawła II – Targowa - Orla - Śniadeckiego - Jana Pawła II. Kierowaniem ruchu zajmować będą się strażnicy miejscy, policjanci, strażacy ochotnicy i wolontariusze.

Wystartować w wyścigu może każdy, kto wypełni formularz zgłoszeniowy w biurze zawodów w dniu wyścigu i dokona opłaty startowej na podany numer konta lub w biurze zawodów (plac kościelny, ul. Jana Pawła II 46).

Osoby, które 1 października będą miały ukończone 18 lat, podczas weryfikacji będą musiały okazać dokument stwierdzający tożsamość. W przypadku zawodników niepełnoletnich konieczne jest oświadczenie opiekuna. Każdy uczestnik jest zobowiązany do podpisania oświadczenia o swoim stanie zdrowia. Wzór oświadczenia znajduje się w biurze zawodów. Trzeba akceptować pełny regulamin wyścigu.
Zawodnicy, którzy chcą wystartować w kategoriach masters oraz młodzik, muszą posiadać ważne licencje Polskiego Związku Kolarskiego. W kategorii amator dopuszczane są dowolne rodzaje rowerów.

Opłata startowa do 27 września przelewem na konto wynosi 40 złotych, w dniu wyścigu w biurze zawodów – 50 złotych.

Według harmonogramu otwarcie biura zawodów odbędzie się o godzinie 11.00. O 13.00 wystartuje wyścig kategorii młodzik (dekoracja o godz. 13.45). O godzinie 14.00 wyruszy kategoria amatorów, a o 15.30 masters. O 17.00 będzie dekoracja obu kategorii.

- Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz poczęstunek. Dla pierwszych trzech miejsc każdej z kategorii przewidziane są nagrody rzeczowe. Na razie łączna pula nagród wynosi 12.000 złotych – zapowiadają organizatorzy.

Dodatkowo, dla wszystkich zainteresowanych wsparciem Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów wykupioną cegiełką za 5 zł, będzie szansa na wygranie atrakcyjnych nagród. Cegiełki będą sprzedawane w biurze zawodów, jak również przez hostessy. Do wygrania będą m.in. vouchery do pizzerii Krowi Placek, gadżety Skody, zaproszenia do restauracji Dzikie Wino. Nagrodą główną dla wybranej osoby spośród tych, które zakupią cegiełki, będzie rower ze sklepu rowerowego Alpina o wartości 1.200 zł.