W związku z rozpoczęciem przebudowy trasy WZ od listopada w Łodzi zmienia się organizacja ruchu i kursowanie komunikacji miejskiej.

Jak podaje strona http://komunikacjapabianice.pl autobusy PKS ruszające z Bugaju i Szpitala nie dojadą do placu Dąbrowskiego, lecz skończą trasę przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Radwańskiej.
 
- Autobusy łódzkiego PKS ruszające z Pabianic nie będą od 4 listopada dojeżdżały ani do Centralu ani do placu Dąbrowskiego. Trasę zakończą na przystanku Kościuszki/Radwańska - informuje Marcin Chmielewski. - Jako najsprawniejszy dojazd do centrum Łodzi sugerujemy linię tramwajową 41 do placu Niepodległości, a następnie przesiadkę w tramwaje linii 2, 6, 7, 11, 16 lub 16A. 

Najważniejsze zmiany w kursowaniu komunikacji w Łodzi to:

- linie tramwajowe 12 i 14 przez Narutowicza, Gdańską i Kopernika pojadą na Retkinię;

- linie tramwajowe 15 i 15A wrócą na stałe trasy;

- obsługiwana taborem dwukierunkowym linia tramwajowa Z2 pojedzie z pętli Augustów przez Rokicińską i Piłsudskiego do Kilińskiego, tam skręci w prawo i dojedzie do Tuwima;

- wzmocnione zostaną linie autobusowe kursujące po buspasie na Kopcińskiego i Śmigłego-Rydza: 70 70A 70B i 96. Obie będą kursować z częstotliwością co 7,5 min;

- przestaną jeździć linie tramwajowe 8A, Z i Z3 oraz autobusowa Z15.

Jeśli chodzi o organizację ruchu na Mickiewicza i Piłsudskiego od Żeromskiego do Kilińskiego – najistotniejsze jest to, że na tym odcinku przejezdny będzie tylko jeden pas ruchu w każdą stronę, a samochody osobowe będą musiały skręcać w najbliższą przecznicę w prawo. Jazda na wprost będzie dozwolona tylko dla autobusów MPK, taksówek, a także pojazdów docierających na parkingi przy al. Piłsudskiego przed Infosys i Urząd Marszałkowski.

W relacji północ – południe (i odwrotnie) przez trasę WZ będzie można przejechać ulicami: Żeromskiego, Sienkiewicza i Kilińskiego.

Wszelkie informacje, wykaz zamykanych ulic i zmienianych tras tramwajów i autobusów można znaleźć na stronie: www.zdit.uml.lodz.pl.

Infolinia MPK: (42) 638 90 20, 801 301 309.

Biuro Obsługi Mieszkańców: 638 44 44.

W poniedziałek 4 listopada od rana na al. Mickiewicza i al. Piłsudskiego oraz okoliczne ulice wyruszą brygady przygotowujące nową organizację ruchu. Na pierwszy ogień poszły buspasy - usunięto przekreślenia na jezdniach oraz ustawiono znaki pionowe, w związku z czym przepisy o buspasach już obowiązują. Chcemy, by kierowcy zaczęli się przyzwyczajać. Przypominamy, że są to buspasy tzw. dojazdowe, obowiązujące przed i za odcinkiem, na którym będą trwały prace ziemne. A więc - od al. Włokniarzy do ul. Żeromskiego oraz od Kilińskiego prawie do "skrzyżowania Marszałków" (w obie strony na prawych skrajnych pasach).
 

Od 4 listopada na odcinku al. Mickiewicza i al. Piłsudskiego od ul. Żeromskiego do ul. Kilińskiego będzie czynny tylko jeden pas ruchu w każdą stronę, po którym na wprost przez kolejne przecznice będą mogły jechać wyłącznie autobusy MPK, taksówki i pojazdy uprzywilejowane (samochody prywatne będą musiały skręcać w prawo). W relacji północ - południe (i odwrotnie) przez trasę WZ przejedziemy na wspomnianym odcinku ulicami: Żeromskiego, Sienkiewicza, Kilińskiego.
 

W poniedziałek od rana kilkudziesięciu pracowników ZDiT i MPK będzie obserwowało newralgiczne punkty w centrum i okolicach. Jeśli okaże się, że konieczne są korekty - natychmiast je wprowadzą - podaje strona www.zdit.uml.lodz.pl