W związku z przebudową przejazdu drogowo-kolejowego, autobusy komunikacji miejskiej pojadą zmienionymi trasami. Dotyczy to linii 2, 260 i 261.

Dwójka” pojedzie bez zmian z Podmiejskiej do przystanku Karniszewicka/Wspólna. Dalej objazdem: ul. Wspólną, Partyzancką i wróci na stałą trasę do Waltera-Jankego. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Uwaga! Na czas objazdu kursy oznaczone w rozkładzie literą A nie będą dojeżdżać pod zajezdnię MZK. W zamian zostanie uruchomiona linia zastępcza Z2. Z przystanku Karniszewicka/Wspólna zabierze pasażerów „dwójki” i pojedzie do zajezdni ulicami Karniszewicką i Lutomierską:

w dni robocze o 4:45, 5:50, 6:50, 15:21 i 20:27 oraz w soboty o 5:37,

w dni robocze o 15:05 i w soboty o 5:14 (z zajezdni MZK do przystanku Karniszewicka 87)

Autobusy linii 260 i 261 z Górki Pabianickiej dojadą bez zmian do zajezdni MZK. Dalej objazdem: ul. Lutomierską, Karniszewicką, Partyzancką, a następnie właściwą trasą do Waltera-Jankego. Dla linii 260 objazd obowiązuje w podanym kierunku, dla linii 261 – w obydwu. W związku ze zmianą trasy o kilka minut będą przesunięte godziny odjazdów. Taka sama trasa objazdu obowiązuje dla autobusów pozostałych linii wyjeżdżających z zajezdni i zjeżdżających do zajezdni.

Na czas zamknięcia przejazdu na skrzyżowaniu Karniszewickiej ze Wspólną stanie tymczasowa sygnalizacja świetlna. Na ulicy Wspólnej między ulicami Brauna a Karniszewicką zostanie ustawiony tymczasowy przystanek autobusowy.

Będzie obowiązywał także objazd dla tranzytu. Wyznaczono go od węzła „Pabianice Północ” (trasą S14) do węzła „Dobroń”, następnie do Pabianic przez Chechło Drugie, Chechło Pierwsze i ulicę Łaską.

Od 31 sierpnia zostanie przywrócona częstotliwość kursowania autobusów:

linia 1 – przywrócenie w niedziele i święta częstotliwości co 40 minut zamiast co 60,

linia 2 – przywrócenie w soboty po południu oraz niedziele i święta częstotliwości co 40 minut zamiast co 80,

linia 4 – przywrócenie kursowania w niedziele i święta,

linia 5 – przywrócenie kursowania w dni powszednie po godzinie 15:30 oraz przywrócenie w niedziele i święta częstotliwości co 40 minut zamiast co 60,

linia 6 – przywrócenie stałego rozkładu jazdy w niedziele i święta,

linia 7 – przywrócenie 20-minutowej częstotliwości kursowania w dni powszednie.

Pasażerowie chcący odwiesić ważności biletu zakodowanego na Migawce powinni wypełnić krótki formularz na stronie www.migawka.lodz.pl. Wznowienie biegu okresu ważności biletu nastąpi następnego dnia po złożeniu wniosku lub w dowolnym, późniejszym wskazanym dniu. Do Migawki zostanie przypisany nowy bilet, którego okres ważności równy jest niewykorzystanej części zawieszonego biletu.

Od 31 sierpnia Biuro Obsługi Klienta MZK przy ul. Narutowicza 9 będzie pracowało w standardowych godzinach

od poniedziałku do piątku od 6:00 do 19:45 oraz w dwie ostatnie soboty miesiąca od 9:00 do 13:00

Punkt Sprzedaży Biletów na dworcu kolejowym pracuje bez zmian:

w dni powszednie od 6:00 do 18:15 oraz w dwie pierwsze soboty miesiąca od 9:00 do 13:00

Kasa biletowa przy „Waltera Jankego (krańcówka) będzie nadal nieczynna z powodu trwających prac tam prac budowlanych.

W związku z trwająca pandemią koronawirusa autobusy MZK codziennie są odkażane, podobnie jak biletomaty. Obowiązują również limity liczby pasażerów. W przypadku autobusów pabianickiego MZK jednocześnie może podróżować 47 osób. W środkach transportu publicznego nadal istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa.