100 portretów mam ozdobi centrum miasta. Trwa konkurs plastyczny, w którym do wygrania m.in. wyjazd na wakacje.

Jeszcze tylko do poniedziałku można zgłaszać prace konkursowe. Wizerunek mamy może być wykonany dowolną formą, na kartce formatu A4 (pionowo). Prace można oddawać do sekretariatów szkół lub przedszkoli, albo bezpośrednio do komendy hufca (ul. Konopnicka 39 od poniedziałku do czwartku w godz. 17.00-20.00).

Portrety muszą być odpowiednio podpisane: imię i inicjał dziecka, klasa i szkoła, do której chodzi oraz imię mamy, np. mama: ALICJA W., syn: MICHAŁ W., SP 1 kl. 3d.

26 maja, w Dzień Matki ulica Zamkowa zmieni się w Aleję Pabianickich Mam. To za sprawą harcerzy, którzy organizują na tę okazję niezwykłą akcję.

Dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli mogą wziąć udział w konkursie plastycznym. Temat: „Moja mama”. Dzieci muszą namalować portret mamy.

Prace będą oceniane w trzech kategoriach: przedszkolaki (5-6 lat), uczniowie klas I-III i uczniowie klas IV-VI.

100 najładniejszych portretów organizatorzy wydrukują w dużym formacie. Prace ozdobią centrum miasta.

Do wygrania w konkursie są wartościowe nagrody. Zwycięzca z każdej kategorii wiekowej będzie mógł pojechać na wakacje z harcerzami (do wyboru wyjazd nad morze, nad jezioro lub do Małecza). Dodatkowo grupa lub klasa zwycięzcy otrzyma wyprawkę złożoną z artykułów plastycznych. Nagrody będą też dla mam przedstawionych na najlepszych pracach. Panie mogą liczyć na zabiegi pielęgnacyjne i sesję zdjęciową w plenerze.

Rozstrzygnięcie konkursu i otwarcie galerii prac nastąpi 26 maja o godzinie 16.00.