- Szukamy osób, które chcą pomóc potrzebującym rodzinom z naszego miasta – mówi Dominika Czekan, lider akcji w naszym mieście.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt. W naszym mieście odbędzie się już po raz trzeci. Na czym polega? Zasada jest prosta: wolontariusze szukają rodzin potrzebujących pomocy - wielodzietnych, ubogich oraz samotnych rodziców i osób starszych.

- Kiedy już wytypujemy rodziny, które będą objęte programem, wolontariusze przeprowadzają z nimi wywiad – mówi Dominika. - Sprawdzają, co jest im potrzebne, a później szukają darczyńców, którzy przygotują dla nich paczkę z prezentami.

W tym roku w Pabianicach będzie 25 wolontariuszy. Część ekipy już jest, ale liderka nadal szuka chętnych, którzy chcą się przyłączyć do akcji.

Aby zostać wolontariuszem, trzeba mieć ukończone 18 lat. Osoby, które się zgłoszą, będą musiały przejść szkolenie. Później ruszą w miasto, by szukać potrzebujących rodzin.

- Projekt z roku na rok się rozwija. Staramy się pomóc jak największej liczbie osób – zapewnia Dominika.

W ubiegłym roku udało się obdarować prawie 30 rodzin. Finał akcji odbywa się dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia. Wtedy wolontariusze wyruszają do rodzin z przygotowanymi paczkami.

- To piękna akcja. Co roku towarzyszą jej łzy szczęścia i wzruszenia – podsumowuje Dominika.

Co zrobić, by zostać takim świętym mikołajem? Trzeba zalogować się na stronie http://www.superw.pl. Później trzeba czekać, aż z chętnymi skontaktuje się liderka i zaprosi przyszłych wolontariuszy na rozmowę.

Więcej o akcji można przeczytać na stronie http://www.szlachetnapaczka.pl.