W Gliwicach odbywał się konkurs Spal Tramy, organizowany przez grupę Ślunski Azyl. Spośród wielu utytułowanych hip- hopowych ekip znakomicie zaprezentował się na nim Ganesz Kinetik, zajmując 3. miejsce.

- Ten turniej jest jednym z najważniejszych w kraju. Oceniany był przez: Youyę (jurorkę Got To Dance), Pitza (poppera z Lublina) oraz Byrona Cox II z USA – tłumaczy Beata Stasiak, choreograf zespołu. - I właśnie z powodu tej rangi, miejsce zajęte przez Kinetik cieszy tak bardzo.
Tydzień po tym osiągnięciu inne ekipy z Ganeszu walczyły w Ostrołęce na Ofensywie Tańca. Jurorzy: Ewa Bielak z Co jest Crew, Maciej Sheva Mołdoch oraz Kasia Macherska przyznali pabianickim tancerzom mnóstwo nagród i nie szczędzili słów uznania. Michalina Śliwińska zajęła 5. miejsce w finale solo 12-15 lat. W tej samej kategorii wiekowej w duetach Patrycja Limiera i Justyna Nicińska zajęły również 5. miejsce, a Jakub Dylik i Daniel Młynarczyk stanęli na najwyższy stopniu podium. W starszej kategorii wiekowej Marcin Lipiński i Kacper Koman znaleźli się w finałowej ósemce, a Koman dodatkowo zdobył 4. miejsce w poppingu. W duetach starszych miejsce 4. zajęła Magdalena Michalak i Bartosz Zawadzki, 3. miejsce przypadło Pauli Kowalskiej i Komanowi, a 2. miejsce zdobyli Angelika Szynka i Krystian Malinowski. Ganesz Frisky dotarł do finału i zajął w nim 6. miejsce, natomiast Ganesz Crest stanął na najwyższym stopniu podium. Mini formacja, złożona z męskiej części Crestu, zdobyła również 1. miejsce. Jakby tego było mało, jurorzy postanowili uhonorować całą ganeszową ekipę nagrodą grand prix za wszystkie konkurencje streetowe.