Badania wykazały, że im wcześniej maluch zacznie osłuchiwać się z językiem obcym, tym lepszą będzie miał wymowę i tym lepiej będzie znał gramatykę, gdy dorośnie. I chociaż najmłodsi nie potrafią wykonywać pisemnych ćwiczeń, to jednak od samego początku zaszczepiane są im struktury gramatyczne języka, co sprzyja ich trwałemu zapamiętaniu. Najmłodsi mają też wyraźnie lepszą wymowę (akcent).  Już niemowlaki słyszą i rozumieją słowa do nich wypowiedziane, mimo iż dużo czasu minie, zanim same zaczną mówić. To od nas, opiekunów zależy, kiedy zdecydujemy o rozwoju językowym dziecka. Pamiętajmy! Na naukę nigdy nie jest za późno, ale też nigdy nie jest… za wcześnie. Pierwszy rok życia to okres intensywnego rozwoju. Równolegle rozwijają się wszystkie zmysły. Do 9. miesiąca życia dzieci reagują na dźwięki wszystkich języków świata, gdziekolwiek się urodzą. Nim ukończą 3. rok życia, płynnie posługują się językiem ojczystym.

Kluczowym okresem w przyswajaniu języka ojczystego jest okres przed ukończeniem siódmego roku życia. Oznacza to, że jeśli dziecko nie pozna języka ojczystego w tym czasie, nigdy nie będzie się nim płynnie posługiwać. Dzieje się tak dlatego, że mózg jest biologicznie przygotowany na przyswajanie języka w sposób naturalny właśnie w tym okresie rozwoju dziecka.  Po ukończeniu sześciu lat zdolność ta zaczyna zanikać.(por. Johnson and Newport, Cognitive Psychology, 1989)

Niezwykłą szansę wykorzystania tych możliwości stwarza wszystkim dzieciom Centrum Językowe HELEN DORON W PABIANICACH, które uczy dzieci tą metodą od wielu już lat.

Helen Doron Early English to międzynarodowa sieć szkół języka angielskiego obecna w 34 krajach świata na 5 kontynentach od ponad 25 lat! Nad programem nauczania w Centrach HDEE czuwa sztab specjalistów: lingwistów, pedagogów, psychologów, metodyków nauczania. Metoda, jaką oferuje nasza szkoła, została stworzona przez brytyjską lingwistkę – Helen Doron. Bazuje ona na nauczaniu języka obcego na zasadach języka ojczystego. Podstawą metody HD jest stworzenie anglojęzycznego środowiska na zajęciach oraz w domu. Osiągamy to poprzez cotygodniowe spotkania z lektorem oraz poprzez codzienne słuchanie płyt w domu nagranych przez rodowitych Anglików. Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie ośmioosobowych, co ułatwia dzieciom wchodzenie w kontakty z rówieśnikami oraz minimalizuje stres. Naukę mogą rozpocząć dzieci od 3. miesiąca do 18. roku życia. Kursy dostosowane są do poziomu dziecka – dla najmłodszych są to kursy nastawione na mówienie i osłuchanie się z językiem, dla dzieci starszych jest to już także nauka pisania i czytania. I choć nauka zaczyna się od „zabawy w język angielski”, jak mawiają maluchy uczące się w Centrach HELEN DORON, krok po kroku podopieczni dorośleją, a wraz z nimi „dorośleje” i rozwija się ich język. Tak, że z czasem uczniowie są w pełni przygotowani do pokonania międzynarodowych egzaminów językowych.

Spotkania w Centrum Językowym HELEN DORON pomagają dziecku w rozumieniu języka, angażując wszystkie zmysły, rozwijając i bawiąc, przez co nauka jest łatwa i przyjemna, a dzieci ją lubią. Można się o tym przekonać przychodząc na bezpłatną lekcję pokazową. Ten moment jest najlepszy, by zapisać dziecko na zajęcia.

Na bezpłatną lekcję pokazową można umówić się już dziś, dzwoniąc pod numer 695 797 251, ul. Moniuszki 72B, e-mail: pabianice@helendoron.pl www.helendoron.pl

http://www.youtube.com/watch?v=hYp7e2oZDmo  - od kiedy się uczyć

http://www.youtube.com/watch?v=o9gX9a6ZnAE  -  dwujęzyczność