To wszystko za sprawą młodzieży zrzeszonej w Centrum Młodzieżowym przy w fundacji „Krok po kroku” pod okiem Dobromira Makowskiego.

„W tym mieście potrzeba pozytywów” – te słowa najczęściej można usłyszeć z ust pomysłodawcy całej akcji, Dobromira Makowskiego, który nie czekał, tylko zebrał swoich podopiecznych, a ci szybko zabrali się do roboty. Młodzież rozpoczęła prace 6 sierpnia i udowodniła, że bez większych nakładów finansowych też można coś zrobić w tym mieście. Wystarczy po prostu chcieć.

Uczestnicy akcji wypielili trybuny PTC, które jak co roku latem porosły ponadmetrowymi chwastami. Na tym jednak nie poprzestali. Przede wszystkim odmalowali ogrodzenie i furtki oddzielające boisko od trybun, które farby nie widziały od kilku ładnych lat.

Na stadionie powstało ładne graffiti w biało-fioletowych barwach klubu z napisem PTC.

Efektem finalnym zachwyceni byli sami piłkarze i to zarówno ci młodsi, jak i najstarsi.

- W imieniu piłkarzy i wszystkich osób związanych z PTC Pabianice dziękuję fundacji „Krok po kroku” za nadanie naszemu stadionowi nowego, pięknego wizerunku. (...) Nas, zawodników bardzo ruszył widok odnowionych barierek oraz malunku. Biorąc pod uwagę ciągłe zawirowania finansowe czy niedawny brak ciepłej wody, widząc wreszcie coś pozytywnego każdemu z nas zrobiło się trochę „cieplej” - napisał prowadzący stronę internetową PTC, bramkarz Radomir Znojek.