Różyczka i Misia Pysia są dziełem Soni Kabiesz i Kasi Łuczyńskiej. Dziewczynki wiosną narysowały wymarzone pluszaki. Ich projekty nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 3 wysłały na konkurs do jednej z najbardziej popularnych stacji telewizyjnych. Spośród wszystkich nadesłanych prac, jury wybrało projekty pięciu miśków. Wśród nich znalazły się dwa autorstwa młodych pabianiczanek.
Pluszaki można kupować do 20 grudnia w sklepach drogerii Rossman i na portalu aukcyjnym Allegro. W sumie jest ich 80 tys. Każda maskotka kosztuje 50 złotych. Pieniądze ze sprzedaży zabawek zostaną przekazane na remont Oddziału Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka.
Różyczka, której autorką jest 9-letnia Sonia, nie bez powodu ma takie imię. Jej suknia usłana jest właśnie różami. Różyczkę ma też przyczepioną na głowie. Sonia swojego wymarzonego misia wymyśliła i narysowała zupełnie sama.
- Lubię różowy kolor i uwielbiam maskotki – wyznaje dziewczynka. - W domu mam ich dużo i często się nimi bawię.
Misia Pysia Kasi Łuczyńskiej wzorowana była na niedźwiadku Teodorze.
- Miałam kiedyś takiego pluszaka i na jego wzór narysowałam brązową Misię - mówi 10-latka. - Wymyśliłam jej kolorowe ubranka.
O akcji TVN pt. Kup Misia temu, kogo kochasz i pomóż tym, którzy potrzebują pomocy, obie uczennice dowiedziały się od pracownic szkolnej świetlicy.
Prócz Różyczki i Misi Pysi w sprzedaży są jeszcze Truskawek, Pik Plik i Mila.