Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Adamiec, Michał Marciniak, Edyta Piechal i Kamil Maciaszek. Przyznano też tytuły Miss i Misstera publiczności. Zdobyli je: Kamila Kot i Piotr Baranowski (oboje z 21. PDH "Husaria").
W I Międzynarodowym Festiwalu Urody Filmowej „Perły światowego kina”, zorganizowanym przez 79. Pabianicką Drużynę Harcerską „Wilki”, startowało kilkudziesięciu harcerzy i harcerek. Jury oceniało nie tylko ich urodę, ale i poczucie humoru, umiejętności aktorskie oraz taneczne.
- Dziś obalimy stereotyp, że harcerki nie mogą być piękne – zapowiedział na początku konkursu Bartosz Józefiak, współprowadzący festiwal.
Uczestnicy konkursu wystąpili na scenie kina Tomi w strojach: harcerskich, z kina gangsterskiego, superbohaterów, z Hollywood i z Bollywood. Wcielali się też w swoje ulubione postacie filmowe i tańczyli w musicalach. W przerwach między występami poszczególnych kandydatów do tytułu Miss i Misstera Harcerstwa, wyświetlano przygotowane przez nich prezentacje.
Dominika Kraina (99. PDH „Wigry”), która zwyciężyła w kategorii do lat 15, czyli Perełek, ma 13 lat i chodzi do Szkoły Podstawowej nr 13. Jej życiowe motto brzmi: „Śmiech to zdrowie”. W konkurencji „postać filmowa” wcieliła się w Fionę ze „Shreka”, bo – jak stwierdziła – „nie liczy się wygląd, tylko to, co w środku”.
Jaś Otocki (77. PDH „Bomba”) to męski zwycięzca w kategorii Perełek. Ma 11 lat i uczy się w „siedemnastce”. Lubi Harry’ego Pottera, a jego ulubiony reżyser to Chris Columbus. Na scenie wystąpił m.in. jako Turbo Dynamo Men.
W kategorii powyżej lat 15 (Pereł) najpiękniejszą harcerką wybrano Joannę Koczur (9. PDW „Diamir”). 18-lecia Asia uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym. Jej wygrana w konkursie oznacza pewnie niebezpieczeństwo, bo licealistka napisała w festiwalowej ankiecie, że jeśli wygra, to ze szczęścia... skoczy z balkonu.
Najpiękniejszym starszym harcerzem pabianickiego hufca został 20-letni Rafał Porolniczak (55. PDH „Hades”). Pracuje jako barman w Jazz Bass Cafe, lubi motocykle i biwakowanie. Podczas festiwalu wcielił się między innymi w postać z Matrixa.
Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc sponsorów. Festiwal wsparli: Karo-Dance - studio tańca Katarzyny Rożniatej (Partyzancka 57), restauracja Pizza Pab (Moniuszki 11), kino Tomi (Gdańska 4), Jarosław Redzynia (firma Nivea) i formacja "pozycja 6/9", która wystąpiła podczas gali.