To była już ostatnia edycja Europejskiej Przygody w Bibliotece, a jednocześnie pożegnanie z nieubłaganie mijającymi wakacjami.17 sierpnia dzieci starały się zdobyć tytuł sprawnego łamigłowy. Miały do przejścia dwie trasy: biblioteczną (przygotowaną przez Filię dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej) i europejską (przygotowaną przez Punkt EUROPE DIRECT).

Wszystkie zadania miały charakter sprawnościowy, a ich wykonywaniu towarzyszyły radosne okrzyki i śmiechy. Trasy stwarzały okazję do rozwiązywania zadań i zdrowej rywalizacji oraz uczyły współdziałania w zespole. Najwięcej emocji wzbudziło: przebijanie baloników z zawiązanymi oczami, poszukiwanie kul z tajemniczymi napisami w piaskownicy, przenoszenie wody z wiadra do wiadra za pomocą gąbek, zbijanie kręgli i konkurs rzucania do tarczy.

W nagrodę za uczestnictwo w zmaganiach dzieci otrzymały drobne upominki, a w czytelni Punktu ED czekało na nie słodkie co nieco.

Podziękowania Punktu EUROPE DIRECT:
Serdecznie dziękujemy cukierni Barbary i Grzegorza Kłys z ulicy Jana Pawła II 36/40 za ufundowanie słodkiego poczęstunku na pochodach.