W ciągu ostatnich 3 miesięcy zdobyli cenne nagrody w aż 3 ogólnopolskich rozgrywkach. Pierwszym był udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka z wakacji”. Organizatorem była WCK Filia Zastów Wawerskiego Centrum Kultury w Warszawie. Jurorzy spośród 1.644 pocztówek wybrali te najładniejsze, nagradzając 64 osoby. Piękne dyplomy i nagrody otrzymały dziewczynki z klasy drugiej SP 3: Wiktoria Biszczak oraz Aleksandra Czepil. Laureatki do konkursu przygotowała pani Małgorzata Połosak. Gala wręczenia nagród odbyła się w sali widowiskowej Filii Zastów w Warszawie.

WCK zaprosiła też nasze dzieci do XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pocztówka do Świętego Mikołaja”. Uczniowie wykonali wiele pięknych, świątecznych prac plastycznych. W oczach jury na wyróżnienie zasłużył rysunek Marka Porosa z klasy pierwszej. Laureat otrzymał pamiątkowy dyplom oraz profesjonalne materiały plastyczne. Nagrodzona praca powstała na zajęciach plastycznych pani Edyty Stepień.

Mali plastycy rywalizowali też w XVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna - Boże Narodzenie, Nowy Rok”. Na konkurs wpłynęło 1.341 prac ze 122 placówek oświatowych i kulturalnych. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się również dzieci ze świetlicy SP 3: Katarzyna Góralska, Emilia Kowalczyk, Wiktoria Biszczak, Wiktoria Jaczech i Wiktoria Krawczyk. Dziewczynki do konkursu przygotowały panie: Katarzyna Miękina i Edyta Stępień.