Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury. Wzięli w niej udział najlepsi młodzi sportowcy z Pabianic i okolicy.

Organizatorzy przypomnieli, że w 43 zawodach powiatowych, 13 rejonowych i 1 wojewódzkich wystartowało aż 4.500 uczniów! Gościliśmy też reprezentacje 58 szkół spoza powiatu, które brały udział w zawodach rejonowych i wojewódzkich.

Po podliczeniu punktów ogłoszono, że najlepsi sportowcy uczą się w SP nr 17 (dziewczyny) i SP nr 14 (chłopcy). Na drugim miejscu w gronie wygimnastykowanych dziewczynek jest SP nr 3, a na trzecim – SP nr 14. Wśród chłopców kolejno: SP nr 17 i SP nr 3.

Wśród gimnazjów na 1. miejscu znalazło się Gim. nr 3 – zarówno w kategorii męskiej, jak i żeńskiej. Drugą lokatę zdominowało (również w obu kategoriach) Gimnazjum w Piątkowisku. Na trzecim miejscu ex aequo dziewczyny z Gim. nr 1 i Gimnazjum w Dobroniu. Gimnazjum w Dobroniu jest też na 3. miejscu w kategorii chłopców.

I LO, II LO i ZS nr 2 – tak przestawia się najlepsza trójka szkół w kategorii dziewczyny szkoły ponadgimnazjalne. W kategorii chłopaków na 1. pozycji ZS nr 2, a dalej ZS nr 1 i II LO.

Jeśli chodzi o osiągnięcia naszej młodzieży na szczeblu wojewódzkim, to największe sukcesy odnieśli chłopcy z ZS nr 1 w rozgrywkach w piłkę nożną – 3. miejsce oraz z Gim. nr 3 w rozgrywkach w koszykówkę – również 3. miejsce.

Na uroczystości podziękowano wszystkim osobom i instytucjom, bez których przeprowadzenie zawodów nie byłoby możliwe.