Tym razem impreza odbyła się w szkole.

- Chcieliśmy pokazać pabianiczanom dziedziniec szkolny, który zrobiliśmy w ramach projektu unijnego – mówi Paweł Szałecki, dyrektor ZS nr 1.

Ogłoszono wyniki powiatowych konkursów organizowanych pod patronatem starosty pabianickiego: „Bezpieczne skrzyżowania” oraz „Promujemy i zmieniamy nasze miasto i powiat”. Nagrodzeni zostali: Angelika Błoch z Gimnazjum nr 1 (opiekun Monika Jaksa), Aleksandra Miller - Gimnazjum nr 3 (opiekun Beata Debich), Marcin Kmieć – Gimnazjum w Dłutowie (opiekun Aleksandra Koziara).

Na pikniku kierowcy mogli sprawdzić umiejętności na placu manewrowym. Były koncerty, występy artystyczne i rozgrywki sportowe. Zorganizowano mecz w piłkę nożną i w siatkówkę. Dla każdego była kiełbaska z grilla.

Tego dnia szkołę odwiedzili również uczniowie i nauczyciele z Wilhelm Normann Berufskolleg z Herford, którzy są partnerami Zespołu Szkół nr 1 w ponadnarodowym projekcie unijnym „Kształcenie modułowe – szansą edukacyjnego rozwoju”, skierowanym głównie do uczniów klas o profilu budowlanym. Zorganizowano wspólne warsztaty, w ramach których uczniowie wykonali elewację. Było też seminarium.