Wszystko po to, by dzieci nauczyły się radzić sobie z emocjami i rozwijały wyobraźnię.

Na początku czerwca maluchy, które zawitają do Portu, dowiedzą się, jak być dobrymi przyjaciółmi. Pomocą służyć im będą animatorzy, którzy przygotowali zabawy promujące przyjacielskie zachowania i gesty.

Najmłodsi będą rozwijać umiejętności pracy w grupie. Wszystkie te zabawy zwieńczy obchodzony 9 czerwca Dzień Przyjaciela.

Od 10 do 16 czerwca animatorzy Portu Łódź Junior zadbają o to, aby najmłodsi w kreatywny sposób radzili sobie z wyrażaniem emocji. Nie zabraknie zabaw i gier pomagających likwidować stres, nauki panowania nad emocjami poprzez ćwiczenia relaksujące oraz lekcji wyrażania uczuć w tańcu i muzyce.

Kolejny tydzień będzie rodzinny. Między 17 a 23 czerwca maluchy będą tworzyć drzewo genealogiczne i ułożą listę przebojów domowych obowiązków. Aby docenić ukochanych ojców i pamiętać o nich w ich dniu, dzieci stworzą laurki, kartki i wierszyki dla najważniejszych mężczyzn w ich życiu.

Na twórcze zakończenie miesiąca Port Łódź Junior proponuje serię zajęć pobudzających kreatywność. W dniach 24-30 czerwca na dzieciaki czeka trening twórczości.