TOP 5 książek, po które najchętniej sięgali bibliofile, zdradziła nam księgarnia internetowa Gandalf.com.pl. Poradnik, thriller, powieści historyczne, powieść społeczno-obyczajowa – w tym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie.

Idealny rodzic nie istnieje – Kamil Nowak

Wychowanie dzieci wydaje się proste – dopóki nie zostanie się rodzicem. Człowiek odkrywa nagle, że nikt go do tego nie przygotował. Mnożą się pytania, wątpliwości i nie wiadomo, gdzie szukać na nie odpowiedzi. Który sposób na wychowanie dziecka jest najlepszy? Czy istnieje idealny rodzic? Z książki Kamila Nowaka też się tego nie dowiesz. Autor nie podaje gotowej instrukcji obsługi Twojego dziecka – bo przecież każde jest wyjątkowe. Podpowiada jednak, jak wychowywać, by zarówno dziecko, jak i rodzice czuli się ze sobą dobrze.

Kamil Nowak – mąż, ojciec trojga, pedagog. Od 6 lat prowadzi popularnego bloga o wychowaniu dzieci – blogojciec.pl. Jego wpisy czytają setki tysięcy rodziców, a profil na Facebooku dociera do milionów odbiorców.

Cymanowski chłód – Magdalena Witkiewicz, Stefan Darda

Nieprzewidywalna fabuła i brawurowe zwroty akcji. Przygotuj się na mistrzowskie połączenie powieści obyczajowej i thrillera! 2018 rok dobiega końca. Jerzy Zawiślak i jego wybranka przygotowują pensjonat do zimowego sezonu, który, jak mają nadzieję, pozwoli im spokojnie przygotować się do ślubu. Mroźny letarg ogarnia okoliczne lasy, lód skuwa jezioro, a ziemię pokrywa śnieżny całun. Chłód panuje jednak nie tylko na dworze… Niektórzy lokatorzy i goście Cymanowskiego Młyna skrywają tajemnice, które nigdy nie miały wyjść na jaw. Z dnia na dzień są coraz bliżej odkrycia… Czego? Przekonaj się, sięgając po Cymanowski chłód!

Pokora – Szczepan Twardoch

Rewolucja, wojna i miłość. Pożądanie, władza i uległość. Co można stracić, walcząc o godność? 11 listopada 1918. Polska odzyskuje niepodległość, a leutnant Alois Pokora opuszcza szpital i trafia na ulice radykalnie zmienionego Berlina. Świat już nie będzie taki sam. W okopach I wojny światowej skończyła się La Belle Époque. W bólach rodzi się nowa rzeczywistość. Alois nie należy do żadnego z tych światów. Pochodzący z Górnego Śląska syn górnika, wszędzie spotyka się z pogardą i odrzuceniem. Pokora to epicka opowieść o Berlinie i Śląsku. Niemcach i Polakach. Społecznych i etnicznych podziałach.

Niech stanie się światłość – Ken Follet

Po 30 latach od publikacji Filarów Ziemi, Ken Follett powraca z historią poprzedzającą opisane w nich wydarzenia. Jest rok 997 n.e., koniec średniowiecza, a Anglia staje w obliczu ataków Walijczyków na zachodzie i Wikingów na wschodzie. Życie jest ciężkie, a ci, którzy mają władzę, władają nią zaciekle, naginając sprawiedliwość zgodnie ze swoją wolą – często w sprzeczności z wolą króla. W kraju panuje chaos i dokonuje się rozlew krwi. W tym niepewnym świecie na pierwszy plan wysuwają się trzy osoby: młody szkutnik, który marzy o lepszej przyszłości, normańska szlachcianka, która podąża za swoim ukochanym mężem przez morze do nowej krainy, i zdolny mnich, który marzy o przekształceniu swojego skromnego opactwa w centrum nauki podziwiane w całej Europie. Ci troje wejdą w niebezpieczny konflikt z bezwzględnym biskupem, który zrobi wszystko, by zwiększyć swoje bogactwo i władzę. Niech stanie się światłość to epicka opowieść o ambicji, rywalizacji, narodzinach, śmierci, miłości i nienawiści.

Grube wióry – Rafał Pacześ

Najpopularniejszy polski stand-uper, którego programy oglądają na Youtubie miliony fanów. Rafał Pacześ żyje z rozśmieszania ludzi. Jego debiutancka powieść to jednak coś więcej niż ‘beka’ z naszej rzeczywistości. To brawurowa, szalenie śmieszna i bezwzględnie szczera opowieść o współczesnych mężczyznach. 21-letni Oskar i prawie dwa razy starszy od niego Wiktor poznają się przypadkiem. Mają powykręcane (zwłaszcza dzięki ojcom) życiorysy, wiele za uszami, nieudane związki i problemy z alkoholem. Połączy ich nieoczywista więź, a także szalony plan. Przez niego trafią nad norweskie fiordy i znajdą się na krawędzi katastrofy. Zaskakujące konsekwencje nieodwracalnie zmienią ich życie.

Wszystkie książki zamówisz na Gandalf.com.pl.

KONKURS!

Mamy dla Was konkurs. Księgarnia Gandlaf przekazała 10 ksiażek. Odpowiedz na pytanie: po jakie książki warto sięgnąć? Swoją odpowiedź prześlij na adres konkurs@zyciepabianic.pl do środy 11 listopada, dziesięć pierwszych osób nagrodzimy książką.  Nie zapomnij dopisać w mailu swojego imienia i nazwiska. Osoby nagrodzone zostaną poinformowane meilowo.