I Festiwal Smaków Food Trucków odbędzie się na terenie Centrum Handlowego „Echo”. Potrwa dziś od godz. 12.00 do 21.00, a w niedzielę od 12.00 do 20.00. Wstęp jest bezpłatny.

Uczestników festiwalu będą karmić znane i lubiane food trucki, które przyjadą tu nawet z odległych zakątków Polski.

Na festiwalu nie zabraknie streetfoodowej klasyki: burgerów, zapiekanek i frytek belgijskich, a także bardziej oryginalnych potraw z kuchni całego świata. W menu znajdą się mniej i bardziej pikantne dania meksykańskie, wyraziste potrawy indyjskie, kubańskie kanapki, oryginalna pizza, niepowtarzalne azjatyckie pierożki czy mięsna uczta pastrami.

Zobacz listę food trucków

Food trucki obok sycących dań zaserwują także pyszne desery i słodkości. Wśród nich będą: pieczone kasztany, tradycyjne hiszpańskie wypieki churros, kultowe amerykańskie donuty i owoce w czekoladzie. Nie zabraknie również cydru i piwa.

Jutro natomiast do festiwalu dołączą rowerzyści. Na terenie parkingu Echo rozpoczną sezon. Inauguracyjna przejażdżka rozpocznie się o godzinie 14.00. Cykliści wyjadą z parkingu i przejadą razem ulicami miasta. Planowo do przejechania będzie 7 kilometrów.

Przy okazji otwarcia sezonu będzie można zrobić bezpłatny przegląd roweru, przypomnieć zasady ruchu drogowego i skonsultować się z doświadczonymi serwisantami. Na najmłodszych czekają zabawy ruchowe i pokazy ratownictwa medycznego.