Gala wręczenia najważniejszych nagród filmowych w Polsce odbyła się 17 września w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Jury doceniło i wyróżniło Dariusza Krysiaka za charakteryzację w filmach "Filip" w reżyserii Michała Kwiecińskiego oraz "Orzeł. Ostatni patrol" Jacka Bławuta.

Statuetkę pabianiczaninowi wręczyła aktorka Małgorzata Potocka.

W 2020 roku Dariusz Krysiak zdobył Orła, prestiżową nagrodę filmową za charakteryzację do filmu „Krew Boga”. Otrzymał również wówczas nominacje w tej samej kategorii za film "Piłsudski" i "Wilkołak".

Krysiak urodził się 8 listopada 1960 roku w Pabianicach. Ukończył tutejsze I LO, a następnie Policealne Studium Zawodowe Techniki Teatralno-Filmowej w Łodzi (1981). W latach 1986-90 pracował w WFF w Łodzi. Od 1998 jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Na swoim koncie ma udział w wielu dużych produkcjach kinowych oraz telewizyjnych. Współpracuje z gwiazdami wielkiego formatu. Zajmował się charakteryzacją min. w takich filmach jak: Miasto 44, Testosteron, Ciało, Ubu Król, Dzień Świra, Chłopaki nie płaczą, a także serialach: Szadź, Wiedźmin, Komisarz Aleks czy Bodo.