Knopika znamy z telewizji – to on wystąpił w programie Mam Talent. W Pabianicach wielki talent perkusisty podziwialiśmy w Jazz Bass Cafe podczas koncertu Filipa Sojki.
- Teraz zagra solo. Będzie to występ przepełniony wirtuozerskimi popisami – zaprasza Kuba Nowak, właściciel Jazz Bass Cafe przy ul. 3 Maja.
Koncert w niedzielę, 17 stycznia. Początek o godz. 19.00. Bilety: 20 zł.
Przemek Knopik jest jednym z nielicznych perkusistów przygotowanych do koncertowania solo. Przez lata wypracował własny, wirtuozerski styl, który w zaskakujący sposób łączy acid jazz, funky i fusion z muzyką elektroniczną. Knopik jest artystą absolutnym - każda minuta jego koncertu jest przemyślaną cząstką całości. Jego muzyka wciąga, zwodzi, wprowadza w trans, a jej energia nikogo nie pozostawia obojętnym.
Jedynym instrumentem na scenie jest zestaw perkusyjny, składający się z kilkunastu bębnów i talerzy. W połączeniu z systemami komputerowymi, dostarcza niezwykłych emocji, oszołamia pełnią brzmienia. Odkrywa nowe dźwiękowe przestrzenie i możliwości drzemiące w perkusji.
Naukę gry na perkusji rozpoczął w wieku 15 lat. Po dwóch latach pobierał już lekcje u wybitnego jazzowego perkusisty Kazimierza Jonkisza. Wkrótce zaczął koncertować z takimi gwiazdami, jak: Dreafters (USA), Neil Grant (GB), Renata Dąbkowska, Ingrid, Alicja Janosz, Krzysia Górniak, Andrzej Przybielski, Łukasz Zagrobelny, Kasia Klich, Robert Janowski, Wojtek Pilichowski, Maria Sadowska, Krzysztof Ścierański, Marek Raduli, Filip Sojka, Lena Ledoff Trio. Współtworzy Grott-Knopik-Kalinowski Yamaha Trio, założył także duet z Krzysztofem Ścierańskim.