Grzegorz Kasdepke urodził się 4 maja 1972 w Białymstoku. Studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje pierwsze teksty publikował w magazynie „Polityka”. Jako dziecko nie czytał dużo, dlatego dopiero na studiach wrócił do tzw. „książek szczęśliwego dzieciństwa”. Zafascynowany „Kubusiem Puchatkiem”, „Piotrusiem Panem”, „Alicją w Krainie Czarów”, czy „Niekończącą się historią”, sam zaczął tworzyć baśnie. Zatrudniono go w „Świerszczyku”. Po roku – z rozcinacza tekstów – awansował na redaktora naczelnego. Od tamtej pory opublikował dziesiątki bajek, baśni i opowiadań – nie tylko w „Świerszczyku”, ale i w „Ciuchci”, „Komiksowie”, „Wesołych literkach” i w wielu antologiach twórczości dziecięcej, także w podręcznikach. Współpracuje z takimi wydawnictwami jak Literatura, Podsiedlik, Raniowski i S-ka czy Wilga. Wydał kilkanaście książek dla dzieci młodszych („Miasteczko Misiów”, „Jamnik”, „Królik”, „Przygody zwierząt”), jak i dla starszych („Kacperiada...”).
Grzegorz Kasdepke jest laureatem wielu nagród. „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko” otrzymała nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2001 oraz wyróżnienie polskiej sekcji IBBY. „Co to znaczy, czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” zdobyła nagrodę Edukacja XXI, a „Mity dla dzieci” zostały wpisane na listę książek zalecanych przez organizatorów akcji „Poczytaj dziecku dwadzieścia minut dziennie”.
Kasdepke zajmuje się również pisaniem scenariuszy (telenowela „Klan”, program dla dzieci „Budzik”).
Spotkanie z bajkopisarzem odbędzie się w poniedziałek 26 października o godz. 16.00 w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Łaskiej 46/48.