- Na ferie zimowe przygotowaliśmy dla dzieci aż 4 pozycje filmowe. Są to: Bella i Sebastian 2”, „Alvin i wiewiórki: wielka wyprawa”, „Miś w Nowym Yorku” oraz „Zwierzogród” – wymienia Tomasz Chmielewski, właściciel kina Tomi (ul. Gdańska 4). – Ta ostatnia to przezabawna animacja ze studia Disneya, połączenie bajki i komedii dla całej rodziny.

W sobotę (5 lutego) przy Gdańskiej odbyła się premiera polskiej „Planety singli”.

- Mieliśmy okazję osobiście doświadczyć w pełni zasłużonej piętnastominutowej owacji na stojąco po pokazie przedpremierowym filmu w Gdyni na 40. Forum Wokół Kina – zdradza Tomasz Chmielewski. - Nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z tak ciepłym przyjęciem filmu.

Planeta Singli” nie jest kolejną polską komedią romantyczną. Nie wywoła u nikogo depresji ani napadu wściekłości. To film, na jaki zasługują widzowie, skrojony według najlepszych światowych wzorców – pełen błyskotliwego humoru i wzruszeń.

Od 26 lutego „Tomi” zaprasza na „Sprawiedliwego”.

- Wyświetlamy go już po 6 tygodniach od daty premiery, bo nasze kino należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych – dodaje pan Tomasz.

„Sprawiedliwy” to poruszająca opowieść o polskich rodzinach, gotowych zaryzykować wszystkim, by nieść pomoc żydowskiej dziewczynce w czasach, gdy najprostszy odruch serca wymaga największego bohaterstwa. Michał Szczerbic, scenarzysta obsypanej nagrodami „Róży” i producent znakomitego „Jasminum”, debiutuje w roli reżysera filmu opartego na motywach jego rodzinnej historii.