15 września (sobota) – Motoshow

ul. Świetlickiego

Start: godz. 15.30.

Wielka impreza dla mistrzów kierownicy i fanów motoryzacji. Wymagający tor zręcznościowy, efektowne pokazy, kilkutysięczna publika, najlepsi kierowcy. Motoshow czeka na kierowców i fanów motoryzacji!

Na jeden dzień zamknięta dla ruchu zostanie szeroka (dwa pasy w każdą stronę) ul. Świetlickiego w Pabianicach. Powstanie na niej specjalna trasa zręcznościowa dla kierowców. Zasady są proste – najszybszy wygrywa!

Jazdy próbne rozpoczną się już o godz. 12.15. Do czasu rozpoczęcia zawodów (o godz. 15.30) samochody biorące udział w wyścigach będzie można obejrzeć z bliska na wydzielonym parkingu. Już dziś wiadomo, że w zawodach wezmą udział m.in.: 400-konny nissan 200sx, 300-konny kabriolet bmw z4 czy… 140-konny bordowy polonez caro.

Atrakcje czekają także publiczność, której część zasiądzie na wygodnych, przenośnych mini-trybunach. W Pabianicach pojawią się zawodowcy specjalizujący się w drifcie (jazda w kontrolowanym poślizgu). W czasie pokazu przewiozą kilka chętnych (i odważnych!) osób. Specjalny pokaz dadzą też motocykliści z EX-Bełchatów.