W Pabianicach seniorzy korzystają już z ulg oferowanych przez dwa programy: Kartę Seniora i Kartę Pabianiczanina. Dotychczasowe zniżki dotyczą głównie pabianickich sklepów i instytucji. Seniorzy, którzy chcieliby rozszerzyć swoje możliwości, mają teraz do wyboru kolejną Kartę Seniora – tym razem wojewódzką. Warunkiem jej otrzymania jest ukończenie 60. roku życia, zamieszkiwanie na terenie łódzkiego i wypełnienie wniosku. A na jakie korzyści można liczyć?

Partnerami Karty są teraz: Teatr Wielki w Łodzi (bilety na wybrane przedstawienia w repertuarze teatru w cenie: 35 zł - I strefa, 30 zł - II strefa), Teatr im. S. Jaracza w Łodzi (bilety w cenie ulgowej na każdy spektakl będący w repertuarze teatru), Filharmonia Łódzka im. A. Rubinsteina (20% zniżki od wartości biletu normalnego na: koncerty symfoniczne, koncerty muzyki kameralnej, koncerty muzyki organowej), Muzeum Sztuki w Łodzi - oddziały MS1, MS2, Muzeum Pałac Herbsta (bilet wstępu na wystawy stałe i czasowe w cenie 1 zł), Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi oraz Skansen „Łęczycka Zagroda Chłopska” w Kwiatkówku (20% zniżki od wartości biletu ulgowego), Łódzki Dom Kultury (bilety ulgowe do kina i galerii: Galeria Forum Fotografii, Galeria Imaginarium, Galeria Nowa, Galeria Stara oraz 10-20% zniżki na: zajęcia tańca towarzyskiego i biletowane imprezy organizowane przez ŁDK), Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. J. Piłsudskiego w Łodzi (zwolnienie z opłaty za wydanie karty bibliotecznej), Hotel Milena Białożyt (7-dniowy pobyt z wyżywieniem - śniadania i obiadokolacje, od soboty do soboty w specjalnej cenie 600 zł/ osoba dorosła, 500 zł/ dziecko w wieku 4-12 lat), Termy Uniejów (20% zniżki od ceny biletu ulgowego).

- Lista zniżek jest otwarta, staramy się pozyskać kolejnych oferujących zniżki – przyznaje Joanna Blewąska-Kołodziejczak, rzecznik prasowy marszałka województwa łódzkiego.

Karta jest bezpłatna i bezterminowa. Wydawana jest w terminie do 15 dni roboczych. Gdzie złożyć wniosek?

Wniosek należy złożyć osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres: Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi (ul. Snycerska 8, 91-302 Łódź), tel. 42 203 48 78 (godziny pracy urzędu: 8.00–16.00). A wniosek o wydanie karty można pobrać ze strony www.rcps-lodz.pl (zakładka seniorzy/Karta Seniora Województwa Łódzkiego/Wnioski i inne dokumenty) lub pobrać na miejscu w siedzibie RCPS w Łodzi.