W ciągu trzech dni rozegrano trzy biegi, w których rywalizowało ponad pół tysiąca zawodników z całej Polski. Piątkowy bieg sztafetowy odbył się w strugach deszczu, co w połączeniu z trudnym i stromym terenem stanowiło duże wyzwanie dla wszystkich biegaczy.

Zawodnicy Azymutu zajęli dwie medalowe pozycje: 1. miejsce w kategorii K105 w składzie: Katarzyna Mazur, Katarzyna Konc, Maria Pabich oraz 2. miejsce w kategorii M105 w składzie: Michał Mazur, Piotr Krempiński, Tomasz Tkaczuk.

W sobotę, podczas biegu klasycznego, dołożyliśmy 3 kolejne krążki: K16 – 2. miejsce Julia Krempińska, M18 – 3. miejsce Dawid Kalisiak, K40 – 3. miejsce Katarzyna Konc.

Ostatniego dnia rozegrano koronny dystans biegaczy Azymutu, czyli sprint, który pozwolił powiększyć nasz dorobek medalowy niemal dwukrotnie. Wywalczyliśmy 4 złote i 2 brązowe medale: K16 – 3. miejsce Julia Krempińska, K35 – 1. miejsce Maria Pabich, K40 – 1. miejsce Katarzyna Konc, M16 – 3. miejsce Jan Sztranek, M18 – 1. miejsce Dawid Kalisiak, M35 – 1. miejsce Tomasz Tkaczuk.

Zawody te były przedostatnim etapem eliminacji do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w Bułgarii. Julia Krempińska i Dawid Kalisiak na tę chwilę zajmują premiowane miejsce, a wszystko wyjaśni się podczas nadchodzących mistrzostw Polski w Szczecinie.

Natomiast w sobotę w Białogardzie odbył się ogólnopolski miting lekkoatletyczny. Jednym z najsilniej obsadzonych konkurencji było 1.500 m kobiet. Na starcie zgromadziły 22 zawodniczki, wśród nich znalazło się aż 11 medalistek mistrzostw Polski w kategoriach U18, U20, U23. Bardzo dobrze w tym biegu zaprezentowała się Kinga Królik, która zajęła 4. miejsce z czasem 4:31,44, poprawiając tym samym swój rekord życiowy o ponad 15 sekund! Wynikiem tym wypełniła normę na I klasę sportową. Jest to aktualnie drugi wynik w Polsce na 1.500 m.

W niedzielę 20 maja formą popisał się Kacper Kurowski, który z przewagą ponad 40 m zwyciężył w biegu na 900 m, rozegranym na ulicy Piotrkowskiej w ramach Rossman Run.