Nordic walking to forma aktywności ruchowej, która bije rekordy popularności. Początkowo utożsamiana z ludźmi w dojrzałym wieku, dziś jest bliska wielu. Na ścieżkach leśnych spotkać można miłośników chodzenia z kijami w bardzo zróżnicowanym wieku - od przedszkola do seniora. Pabianicka Grupa Treningowa Forma na Piątkę Nordic Walking skupia w swych szeregach kilkadziesiąt osób. Ich charakterystyczne jasnozielone, koszulki rzucają się wszystkim w oczy.

Niedawno przedstawiciele tej grupy byli gośćmi na Parafialnym Festynie Rodzinnym przy kościele Trójcy Przenajświętszej. Założyciel grupy Mirosław Frankiewicz opowiedział o nordic walking, zaprezentował kije do uprawiania tego rodzaju aktywności, zwrócił uwagę na prawidłową postawę i sposób poruszania się. Techniki chodzenia z kijkami prezentowały Aleksandra Grądzka-Możyszek, wicemistrzyni Polski w maratonie NW i Agnieszka Miroyjan, instruktorka nordic walking. Chętni próbowali swoich sił podczas ćwiczeń rozgrzewających i mini marszu NW.

- Zainteresowanie rosło z minuty na minutę, chętnych nie brakowało – uważają organizatorzy wydarzenia. - Izabela Wągrowska, Agnieszka Kędzierska i Dorota Olejniczak z radością wspierały miłośników chodzenia z kijami i tych, którzy pierwszy raz mieli kije w ręku.

Forma na Piątkę NW zaprezentowała też inne formy aktywności ruchowej: power walk i slow jogging.

Forma na Piątkę NW zaprasza wszystkich chętnych na treningi w każdy wtorek, czwartek i niedzielę. Zachęca również do zapisania się na II Pabianicki Marsz Nordic Walking – Forma na Piątkę NW pięknymi leśnymi ścieżkami w Tereninie - 23 września. Zapisy za pośrednictwem inessport.