20 września w Ldzaniu zaplanowano rowerowy rajd na orientację pod nazwą ORIENTakcja.  http://orientakcja.blogspot.com/p/info.html.

- Jest to już nasza druga edycja, poprzednia była w Konstantynowie Łódzkim - informuje Mateusz Pach. - Zachęcamy jak największą liczbę osób z okolicy, w tym z Pabianic, do wzięcia udziału w tej zabawie. Można jechać całą rodziną. Można wybrać się ze znajomymi albo samemu. Jedziemy kilometr, dwa. Albo robimy całą trasę - około 70 km. Każdy pojedzie tyle, ile da radę. Na koniec poczęstunek w osadzie.

W Osadzie Dwa Młyny w Ldzaniu odbędzie się rowerowy rajd na orientację ORIENTakcja. Początek imprezy o godz. 9.30, start o 10.30.
 

Program na 20 września (sobota): 
9.30-10.30 - przyjmowanie uczestników w bazie rajdu,
10.20 - odprawa startowa,
10.30 – start,
16.00 - koniec limitu czasowego dla trasy rekreacyjnej (po tym terminie naliczany jest 1 punkt karny za każde rozpoczęte 2 minuty spóźnienia),
16.30 - koniec limitu czasowego dla trasy mega (po tym terminie naliczany jest 1 punkt karny za każde rozpoczęte 2 minuty spóźnienia); zamknięcie mety dla trasy rekreacyjnej,
17.00 - zamknięcie mety dla trasy mega, ogłoszenie wyników.

Rajdy na orientację są coraz bardziej popularne w całym kraju. Zabawa polega na tym, że uczestnicy otrzymują mapę z oznaczonymi punktami, które trzeba w jak najkrótszym czasie odszukać w terenie. Wręczane są im też karty z opisem punktów kontrolnych na trasie. Potwierdzeniem tego, że było się na danym punkcie, jest opisanie tego, co znajduje się w oznaczonym punkcie (np. w jakim kolorze jest mostek, jaki kolor dachówki ma dom, czy co jest napisane na słupie energetycznym). Uczestnik sam ustala sobie trasę przejazdu, kolejność zdobywania punktów jest dowolna.

Dolina Grabi jest wyjątkowo malowniczym rejonem w naszym województwie. Oprócz samej rzeki jest dużo pagórków, szybkich zjazd czy leśnych stawów. 

Zapisy: http://orientakcja.blogspot.com/