Nasza drużyna, zajmując drugie miejsce w rozgrywkach wojewódzkich tuż za ŁKS, musiała się zmierzyć z drużynami z województwa kujawsko–pomorskiego: TKM Włocławek i Basket Toruń.

Pierwszy pojedynek rozegraliśmy w Łodzi z drużyną ŁKS–u i przegraliśmy 42:63. Następnego dnia we Włocławku z gospodarzem i faworytem - TKM Włocławek, pojedynek po zaciętym meczu przegraliśmy 56:63. Decydujący okazał się ostatni mecz z drużyną Basket Toruń. Był to mecz o awans do ćwierćfinałów MP U-16.

- Jak można było się spodziewać, był to mecz bardzo nerwowy i pełen niecelnych zagrań zarówno z jednej, jak i drugiej strony - mówi Cezary Marciniak.

Dwie pierwsze kwarty wygrało PKK'99, dwie następne – Basket Toruń i mecz zakończył się remisem 52:52. W dogrywce to nasi chłopcy opanowali emocje lepiej niż przeciwnicy i po fantastycznych rzutach za „3” Artura Szczerkowskiego i świetnej grze na tablicy Bartłomieja Klamżyńskiego (47 zbiórek w całym turnieju) wygraliśmy dogrywkę 16:8, a cały mecz 68:60. To zwycięstwo dało nam awans do grona 24 najlepszych drużyn w Polsce w kategorii U-16.

- Sukces jest tym większy, iż w składzie naszej drużyny kadeta U-16 jest siedmiu zawodników rocznika ‘99, czyli kadeta młodszego U-15 - zauważa prezes klubu.

Punkty w turnieju zdobywali: Artur Szczerkowski 49, BartłomiejKlamżyński 37, JuliuszKnop 21, MarcinLewandowski 14, AleksanderPlacek 12, Filip Sauter 12, SzymonBernasiak 7, Szymon Owczarek 7, BartekMalarczyk 4, Daniel Pikula 3, pozostali gracze: Krzysztof Knapik, Tomasz Rogoziński, Szymon Barys.