Początek meczu w wykonaniu naszych koszykarek nie był najlepszy. W pierwszej kwarcie gra wyraźnie im nie szła. Brak dokładności i zorganizowania doprowadził do przegrania pierwszego fragmentu spotkania 24 - 16.

Po chwili przerwy oraz radach wyraźnie wzburzonego trenera Gajica, nasze zawodniczki zaczęły odrabiać straty, aby drugą część spotkania zakończyć wynikiem 35 – 41.

Po zmianie stron przez zespoły, pabianiczanki nie oddały zwycięstwa aż do końca meczu. Mimo usilnych starań ostrowianek, trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 52 – 66, a całe spotkanie 76 – 88.

Na boisku wyraźnie widać brak rozgrywającej - Katarzyny Szymańskiej, która nabawiła się kontuzji więzadeł krzyżowych kolana i nie zagra do końca sezonu. W styczniu czeka ją operacja.