Tym razem przeciwnikiem będzie najmłodsza ekipa w lidze – BasketPro Jelenia Góra. Zdecydowana większość zawodniczek tego zespołu to jeszcze juniorki. Najstarsze koszykarki BasketPro ukończyły niedawno 20 lat.

W tabeli ligowej nasze przeciwniczki są na ostatnim miejscu, bo wysoko przegrały u siebie z Koninem 46:73. Znacznie ciekawiej było w dwóch pozostałych spotkaniach. W Rzeszowie tamtejszy AZS OPTeam pokonał po zaciętej walce Domeny Siemaszkę Piekary 58:53. W Ostrowie Wielkopolskim doszło do niespodzianki dużego kalibru. Niedawny nasz pogromca z memoriału Gliszczyńskiej - Ostrovia - przegrała z beniaminkiem CCC II Polkowice 68:70. Po trzech kwartach tego meczu nic nie zapowiadało porażki ostrowianek, bo gospodynie prowadziły 57:44. Ostatnią kwartę przyjezdne wygrały aż 26:11 i cały mecz dwoma punktami. Wyniki 1. kolejki pokazały to, czego się spodziewaliśmy. Najgroźniejszymi naszymi rywalami w grupie B będą: AZS Rzeszów, Domeny, CCC Polkowice II i Ostrovia.