W naszej hali MOSiR hit grupy B 1. ligi. Language School zagra z bardzo wymagającym przeciwnikiem - AZS-em OPTeam Rzeszów. Rzeszowianki są liderem tabeli i jedyną niepokonaną ekipą w lidze. W ostatniej kolejce pokonały u siebie 72:52 Kon-Bet Konin, choć do przerwy miały tylko 1 punkt przewagi. Tuż przed rozpoczęciem sezonu Rzeszów gościł w Pabianicach, rozgrywając 2 mecze towarzyskie. W pierwszym, po rewelacyjnej ostatniej kwarcie, zdołały wygrać z pabianiczankami. W drugim pabianiczanki prowadziły od początku do końca i pewnie wygrały. Trzon zespołu z Podkarpacia stanowią doświadczone koszykarki, mające za sobą występy w ekstraklasie. To: Magdalena Bibrzycka, Dorota Arodź, Urszula Rosochacka, Katarzyna Furdak i Agnieszka Kret. Mecz zapowiada się niezwykle interesująco, a stawką będzie fotel lidera grupy B 1. ligi. Początek sobotniego spotkania wicelidera z liderem tabeli o 17.00.