Language School Pabianice - BasketPro Jelenia Góra 71:32 (16:8, 19:6, 22:5, 14:11)

Tak wysoki wynik to zasługa zespołowej gry, ale głównym katem Basketu była Joanna Bogacka, która rzuciła w całym spotkaniu 20 pkt. Słabsza forma w meczu z Lublinem była tylko przejściowa. Liderka naszego zespołu robiła swoje zarówno w ataku, jak i obronie - tak jak przyzwyczaiła do tego kibiców. Mecz zaczął się właśnie od trzech celnych rzutów Bogackiej. Później dobrze zza linii 6,75m dwa razy trafiła Sabina Parus. Pierwsza kwarta, jak i zresztą całe spotkanie, była dość nudna. Koszykarki raczej siebie oszczędzały i nie faulowały, jednak mimo tego obrona pabianiczanek była bardzo dobra, a zarazem agresywna.

Kolejna część meczu to znowu popis Bogackiej. Gdy po przerwie zabrakło jej na parkiecie, pałeczkę w punktowaniu rywalek przejęła Monika Szulc. Inne zawodniczki dorzucały cenne punkty i w pewnym momencie było już nawet 65:22 dla Language School. Trener Edyta Koryzna dała pograć młodszym zawodniczkom, ale te także nie odpuszczały. Cieszy zwłaszcza postawa Kaliny Pietrzak, u której wielką motywację widać już na rozgrzewce. Mimo wszystko obecność na parkiecie rezerwowych sprawiła, że ostatnia kwarta była najbardziej wyrównana.

Nie przeszkodziło to jednak w wysokim zwycięstwie, które niewątpliwie może dodać skrzydeł naszym zawodniczkom przed meczami z Ostrovią i AZS-em Rzeszów. Nie wolno jednak zapominać, że zespół z Jeleniej Góry to co najmniej pół klasy gorszy zespół niż nasi następni przeciwnicy. Jednak jeśli zawodniczki utrzymają wysoką formę, a poszczególne z nich poprawią skuteczność, to te spotkania będziemy rozgrywać jako faworyt.

29 października Language School zagra na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, a 5 listopada we własnej hali podejmie AZS OPTeam RES-DROB Rzeszów.

Language School: Joanna Bogacka 20, Sabina Parus 11, Monika Szulc 9, Dorota Sobczyk 8, Joanna Rozwandowicz 7, Renata Piestrzyńska 4, Sylwia Włodarek 4, Anna Krajewska 2, Marta Błaszczyk 2, Joanna Szałecka 2, Kalina Pietrzak 2. Trener: Edyta Koryzna.