Była to skuteczna odpowiedź na porażkę Solparku w Rzeszowie. Dzięki tej wygranej pabianiczanki mają zapewnione zwycięstwo w grupie B rozgrywek Centralnej Pierwszej Ligi.

Mecz rozpoczął się od celnego rzutu Moniki Szulc i odpowiedzi - zza lini 6,75cm - najskuteczniejszej w szeregach gości Magdy Bibrzyckiej. Rzeszowianki odskoczyły na kilka punktów, ale skuteczna gonitwa naszych zawodniczek sprawiła, że wynik oscylował wokół remisu. Swoje pierwsze punkty w tym sezonie rzuciła Kasia Salska, która wróciła do gry po kontuzji.  Pierwsza część meczu była trochę nudna i zakończyła się remisem 14:14, ale zapowiadała ciekawą walkę obu zespołów do końca.

Kolejna odsłona meczu zaczęła się celnym koszem Salskiej. Do momentu, w którym na tablicy widniał wynik 20:18 gra toczyła się kosz za kosz. Później nasze zawodniczki odskoczyły na 5 pkt. Dobrą obroną wymuszały błędy przeciwniczek, ale niestety sędziowie nie są ostatnio dla nas zbyt szczęśliwi i raz po raz mylili się na naszą niekorzyść co wywoływało głośne gwizdy na trybunach. W tej kwarcie punktowały przede wszystkim Szulc i Joanna Bogacka, która pod koniec najpierw trafiła po ładnej kontrze, a później wraz z Martą Błaszczyk zrobiła akcję, której nie powstydzili by się nawet zawodnicy meczu gwiazd NBA.

Trzecia kwarta to popis naszych wysokich zawodniczek. Pierwsze 8 pkt rzuciła Marta Hylewska, która była nie do zatrzymania i trafiała wszystko co tylko mogła. Kroku dotrzymywała jej Renata Piestrzyńska, która celną „trójką” i dwoma rzutami za dwa dołożyła swoją cegiełkę do wygranej. Przeciwniczki trafiły co prawda na początku trzy celne „trójki”, ale później szczelna i agresywna, ale czysta obrona nie pozwoliła im przebić się pod nasz kosz.

Ostatnia część meczu to dalsza wspaniała gra Hylewskiej i koncertowa obrona całego zespołu. Przeciwniczki na początku trafiły osobiste i celnie rzuciły za trzy, ale przewaga była bezpieczna. Marta trafiała praktycznie z każdej pozycji nawet gdy była faulowana. W jednej z akcji popisała się fantastycznym przechwytem jeszcze na połowie przeciwniczek i skończyła go udanym wejściem pod kosz. Mecz zakończył rzut przeciwniczek równo z syreną.

Całe spotkanie było bardzo ciekawe i obfitujące w ładne akcje. Gdy widzi się nasz zespół w takiej formie to nikt chyba nie ma wątpliwości, że awans do ekstraklasy to tylko formalność. Następny mecz nasze zawodniczki rozegrają z Wisłą-McArthur II Kraków w swojej hali 15 stycznia o 17:00.

Solpark Kleszczów Pabianice – AZS OPTeam Rzeszów 67:54(14:14, 18:10, 19:15, 16:15)

Solpark: Marta Hylewska 19, Monika Szulc 15, Renata Piestrzyńska 14, Joanna Bogacka 8, Patrycja Bajerska 4, Katarzyna Salska 4, Anna Krajewska 2, Marta Błaszczyk 1, Magdalena Kowalska.

Rzeszów: Magda Bibrzycka 13, Karolina Łodygowska 9, Paulina Misiek 8, Urszula Rosochacka 8, Olga Włodarz 8, Paulina Miszczuk 4, Dorota Arodź 2, Agata Rafałowicz 2.