W pierwszym meczu ćwierćfinałowym drużyna PTK zmierzyła się z drużyną MUKS 21 Płock. Początek spotkania był dosyć wyrównany, jednak nasze zawodniczki szybko poukładały grę i już w pierwszej kwarcie uzyskały kilkunastopunktową przewagę. Druga kwarta to dalsze budowanie przewagi, która po pierwszej połowie wynosiła 20 punktów.

Przez całą drugą połowę zawodniczki PTK kontrolowały grę, w dalszym ciągu powiększając przewagę. Trenerka Mariola Szymańska, mając na uwadze kolejny mecz, stosowała dużą rotację, żeby zachować jak najwięcej sił na następny dzień. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 94:63 dla PTK.

Następnego dnia pabianiczanki spotkały się z zawsze silnym zespołem MUKS Poznań. Zawodniczki z Poznania okazały się bardzo trudnym i niewygodnym przeciwnikiem. Pierwszą połowę trzema punktami wygrały pabianiczanki. Po przerwie jednak drużyna poznańska narzuciła swój styl gry oraz twardą i agresywną obronę, z którą pabianiczanki nie potrafiły sobie poradzić. Po trzeciej kwarcie poznanianki wyszły na trzypunktowe prowadzenie.

W ostatniej kwarcie drużyna z Poznania zwiększyła przewagę do 6 punktów i kontrolowała przebieg spotkania. Ostatnie trzy minuty to zryw pabianiczanek dzięki agresywnej obronie, jednak pomimo kilkukrotnego przechwycenia piłki nie zdołały zdobyć punktów i odrobić starty. Ostatecznie mecz zakończył się porażką 49:55.

Ostatniego dnia nasza drużyna zmierzyła się z drużyną ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski. Pabianiczanki od początku zagrały bardzo agresywnie, wykorzystując szybkie kontrataki do zdobycia łatwych punktów. W tym meczu nasze wygrały wszystkie kwarty, w każdej systematycznie zwiększając swoją przewagę. Mecz ten zakończył się zwycięstwem drużyny PTK Pabianice 80:37.

W meczach ćwierćfinałowych punkty zdobywały: Michalina Michalak 45, Maryna Jacoń 30, Daria Kowalczyk 28, Patrycja Morawiec 18, Natalia Łopińska 17, Martyna Cybert 15, Alicja Kamieniak, Julia Piestrzyńska i Patrycja Kirsz po 14, Martyna Boniecka 12, Paulina Dereszczuk 10, Wiktoria Ozimek 4, Karolina Krawczyk 2.

W turnieju ćwierćfinałowym drużyna PTK zajęła drugie miejsce i tym samym zakwalifikowała się do następnego etapu, czyli półfinału mistrzostw Polski, który odbędzie się za dwa tygodnie, 26-28 kwietnia. Oprócz PTK Pabianice w tym półfinale wystąpią prawdopodobnie: MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra, KS JAS-FBG Sosnowiec oraz AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Pabianicki klub będzie starał się o możliwość zorganizowania półfinału w Pabianicach.