W derbach regionu pokonały Basket Aleksandrów Łódzki 51:50 (19:15, 11:6, 5:18, 16:11).

W tym spotkaniu było wszystko, co lubią kibice. Bębny, trąbki, syreny i niesamowity doping na trybunach oraz zażarta walka o każdą piłkę na boisku. Ostatnie minuty to istny horror. Na 2 minuty przed końcem nasza Michalina Michalak trafiła za 3 i mieliśmy 4 punkty przewagi. Później trafiły przyjezdne. Miały jeszcze wolne na 3 sekundy przed końcem. Trafiły jednego, ale zebrały piłkę. Przy ogłuszających piskach i krzykach na trybunach nie zdołały już nic zrobić i to pabianiczanki cieszyły się ze zwycięstwa. Z jednej strony łzy radości, z drugiej rozpaczy.

W sobotę kolejne mecze. O 15.00 Bydgoszcz zagra z Aleksandrowem, a o 17.15 my z Grudziądzem. W niedzielę o 10.30 Aleksandrów zmierzy się z Grudziądzem i o 12.15 PTK z Bydgoszczą. Mecze w hali koszykówki przy Grota-Roweckiego.

W pojedynku z Basketem dla PTK punkty zdobyły: Patrycja Morawiec 12, Michalina Michalak 10, Julia Piestrzyńska 8, Natalia Łopińska 7, Martyna Jacoń i Martyna Cybert po 4, Sandra Maciejewska, Patrycja Kirsz i Martyna Boniecka po 2. Grały jeszcze: Alicja Kamieniak, Wiktoria Ozimek i Karolina Krawczyk.