Tak dobrej skuteczności koszykarek Grota Dekoreksu, jak w meczu z VBW Gdynia nie pamiętają najstarsi kibice. 69% skuteczności w rzutach za dwa oraz 54 za trzy to zaiste wyniki rewelacyjne. Był to czwarty z rzędu wygrany mecz pabianiczanek, który pozwolił naszym awansować na 4. miejsce w tabeli. W sobotni wieczór nasze pokonały VBW Gdynię 80:70 (21:15, 20:22, 19:17, 20:16).
Zaczęło się od skutecznej akcji Katarzyny Szymańskiej z błyskawiczną odpowiedzią najbardziej doświadczonej gdynianki Justyny Grabowskiej. Po niespełna siedmiu minutach gry zrobiło się 21:5. Wtedy trafiały wszystkie pabianiczanki przebywające na parkiecie. Wydawało się, że dalej będzie bezproblemowo. Nic z tych rzeczy. Nasze straty spowodowały łatwe punkty koszykarek VBW. Jeszcze w pierwszej kwarcie odrobiły 10 punktów. Drugą gdynianki wygrały dwoma punktami i do przerwy mieliśmy tylko 4 oczka więcej od rywalek. W trzeciej odsłonie naszym przeciwniczkom udało się wyjść nawet na prowadzenie 46:45, ale Leona Jankowska błyskawicznie odpowiedziała z dystansu, półdystansu i rzutów wolnych. Przed ostatnią kwartą prowadziliśmy 60:54. Ostatnie 10 minut rozpoczęło się od trójek Joanny Szałeckiej i Jankowskiej. Szybko odskoczyliśmy rywalkom. Grot Dekorex grał efektownie i skutecznie. Na 3,5 minuty przed końcem pojedynku mieliśmy już 16 punktów przewagi. W poprzednich meczach u nas końcówki były fatalne. Tym razem nie było aż tak źle i mogliśmy cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa. Jedynym mankamentem pabianiczanek była zbyt duża liczba strat. Dwie nasze zawodniczki popisały się tzw. „double double”. Jankowska zdobyła 24 punkty i miała 10 zbiórek (oraz 3 bloki i 3 przechwyty), a Szymańska 10 punktów i aż 12 asyst (także 6 przechwytów i 4 zbiórki).
Już jutro (środa, godz. 19.45) gramy w Płocku z Mon-Polem, który w ostatniej kolejce rozbił faworyzowane SMS Łomianki 82:64. Z Łomiankami zagramy w sobotę u siebie. Początek meczu godz. 18.00. W obu meczach możemy znów liczyć na pomoc Beaty Paranowskiej i Eweliny Okonek z Widzewa. W miniony weekend obie z powodzeniem walczyły w mistrzostwach uniwersyteckich. Finał wygrały po dramatycznym meczu różnicą 1 punktu z Warszawą. W meczu z Łomiankami być może zagrają  też Angelika Kowalska (kontuzja uda) i Anna Krajewska (choroba).
Punkty dla Grota Dekoreksu w meczu z Gdynią zdobyły: Leona Jankowska 24, Joanna Szałecka 13, Sylwia Włodarek 11, Katarzyna Szymańska 10, Renata Piestrzyńska i Joanna Bogacka po 9, Joanna Rozwandowicz 4, Anna Krakowska i Karolina Ignatowska bez punktu.