Dla nas skończył się już sezon. Sezon niezwykle trudny, obfitujący w kłopoty kadrowe. Gdyby nie wypożyczone z Widzewa zawodniczki, byłoby naprawdę źle. W dodatku poważnych kontuzji nabawiły się wysokie Leona Jankowska i Renata Piestrzyńska, a przez sporą część rozgrywek nie mogła grać chora Anna Krajewska. W tej sytuacji pozytywem były długie minuty spędzane na parkiecie przez nastolatki: Natalię Piestrzyńską czy Dominikę Szczygieł. Kto wie, czy w następnych rozgrywkach te zawodniczki nie będą decydowały o obliczu pabianickiego zespołu. Bo ostatnie sezony pokazały, że w przypadku naszego klubu należy być gotowym na wszystko...

Ostatni remis w tym spotkaniu był w 4. minucie, po rzucie Katarzyny Szymańskiej (4:4). Chwilę później „trójką” odpowiedziała Magdalena Idziorek. Kolejne punkty rzuciły m.in. znane w Pabianicach Aleksandra Dziwińska oraz Milena Szemraj i gospodynie odskoczyły już na 11 punktów (13:4). Zryw pabianiczanek pozwolił im dojść rywalki na jeden kosz (13:10), ale wtedy Julia Tyszkiewicz trafiła za trzy i pierwsza odsłona zakończyła się prowadzeniem miejscowych 16:10.

W drugiej kwarcie gospodynie dwukrotnie prowadziły już różnicą dwunastu punktów, ale naszym udało się zniwelować straty do 10 punktów (32:22) i z taką różnicą oba zespoły schodziły na przerwę.

Po zmianie stron zarówno poznanianki jak i pabianiczanki ogarnęła wielka strzelecka niemoc: 4 punkty rzuciła Dziwińska, kolejne 4 zdobyły Zuzanna Puc i Idziorek. Z kolei w naszym teamie do kosza umiały trafić tylko Wiktoria Zapart (2 pkt.) i Joanna Rozwandowicz (celny rzut za dwa i rzut osobisty).

Przed czwartą kwartą nasze miały do odrobienia 13 punktów (27:40). Na dwie minuty przed końcem przegrywały 40:54. Wtedy na osłodę „trójki” trafiły Angelika Kowalska i Szymańska. Na wyrównanie nie wystarczyło już czasu.

JTC MUKS Poznań – Grot-Dekorex Pabianice 54:46 (16:10, 16:12, 8:5, 14:19)

JTC: Idziorek 14, Skowronek 8, Dziwińska 8, Drop 8, Klatt 5, Puc 4, Tyszkiewicz 3, Szemraj 2, Plucińska 2, Olszewska, Siemienas, Casimiro.

Grot-Dekorex: Szymańska 9, Zapart 9, Kowalska 7, Bogacka 6, Piestrzyńska 5, Paranowska 4, Rozwandowicz 3, Szałecka 3, Włodarek.