A w piątkowy wieczór pabianickich kibiców basketu czeka prawdziwa wisienka na torcie – o godz. 17.30 na parkiet wyjdą dwa najlepsze zespoły grupy A I ligi: Grot Alles i AZS Uniwersytet Warszawski. Czy pabianiczanki odniosą kolejne zwycięstwo i utrą nosa akademiczkom ze stolicy?

Sobotni mecz z rezerwami ekstraklasowej Pszczółki na początku przyniósł niespodziewane emocje. Przyjezdne nie dość, że dotrzymywały kroku koszykarkom Grota, to wiedzione do boju przez Kingę Piędel, Magdalenę Buksińską i Agatę Szczepanik, w 3. minucie po „trójce” Piędel objęły prowadzenie (5:7) i nie oddały go do końca pierwszej kwarty. Dwukrotnie prowadziły różnicą sześciu punktów.

W drugiej odsłonie pabianiczanki dość mozolnie odrabiały straty. W 16. minucie po celnych osobistych Beaty Paranowskiej było 21:21. Za chwilę Beata znów wykorzystała dwa wolne i zapewniła naszym prowadzenie, którego nie miały od kilkunastu minut. A potem do akcji wkroczyła Aleksandra Wajler. Najpierw rzuciła za trzy, w kolejnej akcji poprawiła rzutem za dwa i w 18. minucie prowadziliśmy 28:21. Co prawda Piędel znów odpowiedziała „trójką”, ale do przerwy punktowały tylko nasze dziewczyny (Joanna Twardowska i Kamila Polit).

Po zmianie stron Grot za sprawą Magdaleny Grzelak i Oli Wajler („trójka”) odskoczył już na 12 punktów (36:24). Wyczyn Oli powtórzyła Piędel (36:27), a za moment za dwa rzuciła Szczepanik. Jednak zniwelowanie strat do dziewięciu punktów to wszystko, na co było stać lublinianki w tej kwarcie. Pod koniec nasze znów zaczęły trafiać (m.in. Grzelak za trzy) i przed ostatnią odsłoną Grot prowadził 47:33.

Czwartą kwartę rozpoczęliśmy od sześciu punktów z rzędu i powiększenia przewagi do 20 „oczek” (53:33). Stało się jasne, że tylko cud, albo niesamowita seria Piędel zza linii 6,75 metra może nam odebrać kolejne dwa punkty. Ostatecznie skończyło się na wygranej różnicą osiemnastu punktów, a ostatnie pięć rzuciła Natalia Piestrzyńska.

Grot Alles Pabianice – Pszczółka AZS UMCS II Lublin 66:48 (14:18, 17:6, 16:9, 19:15)

Grot Alles: Grzelak 18, Twardowska 12, Wajler 8, Paranowska 8, Szymańska 5, Szałecka 5, Piestrzyńska 5, Kolasa 4, Polit 1, Okonek, Kirsz.