Na inaugurację rozgrywek podopieczne Sylwii Wlaźlak pokonały olsztynianki w ich hali. Rewanż rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych, które celnie rzucały i po 3 minutach prowadziły 8:7. Chwilę później po rzutach Joanny Szałeckiej i Katarzyny Szymańskiej 11:8 prowadziły pabianiczanki, lecz niemal natychmiast „trójką” odpowiedziała Alina Minczewska. Po rzucie Anny Kolasy było już 19:13 dla naszych, lecz olsztynianki za sprawą Kseni Zajączkowskiej i Minczewskiej (kolejna „trójka”) zniwelowały straty do punktu (19:18). Celny rzut za trzy Szałeckiej i poprawka za dwa Kolasy sprawiły, że po pierwszej kwarcie Grot prowadził sześcioma punktami.

Druga odsłona zaczęła się od celnych osobistych Beaty Paranowskiej, a po „trójce” Szymańskiej było 31:20. Na cztery minuty przed przerwą po akcji Aleksandry Wajler było już 15 punktów przewagi Grota (37:22). Do końca pierwszej połowy nasze dziewczyny zdołały jeszcze powiększyć tę różnicę do 17 punktów (43:26).

Po zmianie stron i celnym rzucie Szałeckiej było już 19 punktów przewagi. Olsztynianki pokazały, że też potrafią trafiać do kosza i w 26. minucie było tylko 47:38 dla pabianiczanek. Wtedy sprawy w swoje ręce wzięły: Wajler, Magdalena Grzelak, Kamila Polit i Paranowska, które znów powiększyły przewagę, tym razem do 20 punktów (62:42). W ostatniej kwarcie rozegrały się przyjezdne, które punktowały za sprawą duetu Minczewska – Joanna Markiewicz. Na nieco ponad dwie minuty przed końcem było tylko 70:62, ale w końcówce do kosza trafiały tylko nasze dziewczyny i zwyciężyły piętnastoma punktami.

Teraz koszykarki I ligi będą miały dwutygodniową przerwę. Na parkiet wyjdą 2 stycznia. Nasze w Łomiankach zagrają z SMS-em PZKosz II.

Grot Alles Pabianice – KKS Olsztyn 77:62 (24:18, 19:8, 19:16, 15:20)

Grot Alles: Szałecka 16, Wajler 16, Kolasa 12, Grzelak 11, Paranowska 9, Polit 8, Szymańska 5, Okonek, Piestrzyńska.

KKS: Minczewska 25, Markiewicz 20, Urbaniak 8, Zajączkowska 7, Mońko 2, K. Żukowska, N, Zukowska, Płatek, Bałdyga, Todys.