Finały rozegrano w pabianickiej hali koszykówki. Do naszego miasta przyjechały zespoły z Kutna, Łodzi i Sieradza. W pierwszym półfinale nasze koszykarki zmierzyły się z łódzką drużyną, której zawodniczki to nikt inny, jak koszykarki Widzewa. Nie jest też tajemnicą, że prawie wszystkie dziewczyny z „trójki” to zawodniczki kadetek PTK, które kilka dni wcześniej wywalczyły awans do półfinału MP.

Podopieczne Jolanty Nowackiej gładko poradziły sobie z przeciwniczkami i wygrały 48:32. Dobre wejście z ławki zaliczyła Ola Głaszcz, która rzuciła 13 pkt. Sekundowały jej Ania Krakowska (10 pkt.) i Natalia Piestrzyńska z Mileną Szemraj (8 pkt.). Trzeba tu zaznaczyć, że grano cztery kwarty po 8 minut, bez zatrzymywania czasu na auty i faule. Resztę punktów zdobyły:  Monika Łopińska 5, Iza Olczak 4.

W kolejnym meczu półfinałowym kutnianki rozgromiły zawodniczki z Sieradza i było jasne, że w finale po raz czwarty w tym sezonie nasze dziewczyny zmierzą się z zawodniczkami MKS–u Kutno.

W poprzednich meczach górą były pabianiczanki i również w tym spotkaniu nie było inaczej. PTK kryjące się pod nazwą Gimnazjum pokonało Kutno 53:34. Ten mecz był jeszcze lepszy w wykonaniu dziewczyn niż półfinał. Tym razem szalała Monika Łopińska, która trafiła 15 pkt. Kolejne punkty dorzuciły: Szemraj 12, Piestrzyńska 11, Olczak 6, Głaszcz 5, Krakowska 4.

W trakcie turnieju na parkiecie pojawiały się także Kasia Nowak, Sandra Romanowska, Klaudia Bulzacka i Iza Stępień. W drużynie były jeszcze Julia Baranowska i Patrycja Duczyńska.

Po zawodach w ręce kapitan Ani Krakowskiej trafił okazały puchar, a medale wręczyła klubowa trenerka koszykarek  - Sylwia Wlaźlak. Teraz zawodniczki czekają finały ogólnopolskie, które zawodniczkom finansuje Łódzki Szkolny Związek Sportowy.