PTC Pabianice – KKS Koluszki 0:0

 

„Fioletowi” dalej punktują tylko w meczach u siebie. Przy Sempołowskiej kompletu punktów nie zdobył nawet fantastyczny beniaminek, który przewodzi w tabeli – Ner Poddębice. Tym razem zaś tylko punkt wywiózł 3. w tabeli KKS Koluszki.

Początek meczu z KKS-em był senny. Pierwsi w 14. min na bramkę uderzali rywale, ale Wilczyński był na posterunku. Siedem minut później dobrą piłkę w polu karnym otrzymał Konrad Gicel, ale skiksował. W odpowiedzi kilkadziesiąt sekund później rywale zablokowali strzał z dystansu Rafała Cukierskiego.

W 28. min Wilczyński zagrał „z piątki” do Sikorskiego, który stał tyłem i piłkę przejął rywal. Na szczęście zawodnik z Koluszek „podpalił się” tą sytuacją i od razu uderzał na bramkę, notabene niecelnie. Dwie minuty później Kling zagrał do Felczaka, ale „Felek” w dogodnej sytuacji uderzył za słabo.

Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy ponownie w polu karnym PTC odnalazł się Gicel, ale znów uderzał obok słupka. Tuż przed przerwą zaś dobrze uderzenie Cukierskiego obronił Adamczyk.

 

Trzy minuty po wznowieniu gry Kaźmierczak zagrał do Wilczyńskiego, którego naciskał napastnik KKS-u. Bramkarz PTC położył się i odbił piłkę ręką, za co sędzia odgwizdał rzut wolny. Piekielnie mocne uderzenie z wolnego Mariusza Gajka świetnie obronił jednak Wilczyński.

W 53. min po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z boku boiska groźnie głową uderzał jeden z rywali, ale tuż nad poprzeczką. W odpowiedzi po godzinie gry indywidualną akcją popisał się Felczak, ale jego strzał na rzut rożny sparował bramkarz.

W 67. min oglądaliśmy najgroźniejszą akcję w całym meczu. Z wycofaną do tyłu piłką minął się Kaźmierczak, do futbolówki dopadł Gajek, który minął Wilczyńskiego i skierował piłkę do pustej siatki. Tam na drodze piłce stanął jednak wracający Kaźmierczak, który w sobie tylko znany sposób zdołał naprawić swój błąd.

W ostatnich minutach dwie dogodne okazje miał Kopka, ale dwukrotnie lepszy okazał się bramkarz rywali i mecz zakończył się podziałem punktów.

 

PTC: WilczyńskiBomba, Kaźmierczak, Sikorski, Drewniak - Kling (70. min, Madajczyk), Cukierski, Bartyzel, M. Przybylski (75. min, Pankiewicz) - Janica (80. min, Kopka), Felczak

Żółta kartka: M. Przybylski.

 

W niedzielę o godz. 15.00 12. PTC zagra na wyjeździe z 2. w tabeli Sokołem II / Victorią Rąbień.