"Lechia Gdańsk wspólnie z Piotrem Nowakiem podjęła decyzję o zakończeniu wzajemnej współpracy. Decyzja ta jest podyktowana sprawami natury osobistej. Kontrakt, obowiązujący do 2019 roku, został rozwiązany za porozumieniem stron" - czytamy w oświadczeniu klubu.

Wychowanek Włókniarza pracował w klubie z Wybrzeża od stycznia 2016 roku. Najpierw jako trener o mały włos nie awansował z gdańszczanami do eliminacji Ligi Europy (na koniec sezonu 2016/2017 zabrakło jednego punktu do wicemistrzostwa Polski), a od końca września 2017 pełnił funkcję dyrektora sportowego. Na stanowisku trenera zastąpił go Walijczyk, Adam Owen.

Spekuluje się, że powodem odejścia Nowaka z Lechii jest zatrudnienie w sztabie szkoleniowym byłego reprezentanta Szkocji, Lee McCullocha. Ponoć w pionie sportowym Lechii zaczęło się robić ciasno.

53-letni Nowak ma bogate doświadczenie jako trener. Z Washington DC United zdobył mistrzostwo USA, prowadził także amerykańską kadrę do lat 23 oraz Philadelphię Union i egzotyczną reprezentację Antigui i Barbudy.

Czy pabianiczanin zostanie w Polsce i obejmie inny klub z ekstraklasy, czy znajdzie pracę gdzieś w świecie – pewnie przekonamy się wkrótce. Wszak życie nie znosi próżni.