Iskra Dobroń

Przygotowania: ruszają 22 stycznia. Najpierw zawodnicy będą ćwiczyć w hali Szkoły Podstawowej w Dobroniu, później zajęcia będą odbywały się na boisku. Szkoleniowcem nadal pozostaje Krzysztof Szaflik.

Kogo szukają: obrońców, którzy załataliby luki w defensywie. – Na pewno będą zmiany w składzie, bo zgłaszają się do nas piłkarze – przyznaje Janusz Szerffel, prezes Iskry. – Na tę chwilę nikt nie odchodzi.

Cel sportowy: awans do V ligi.

Sparingi: Iskra zagra 5 sparingów od końca lutego do 20 marca.

Orzeł Piątkowisko

Przygotowania: początek 15 stycznia w sali Gimnazjum w Piątkowisku, Orzeł trenować będzie także na jednym z orlików.

Kogo szukają: jeśli nie odejdą piłkarze z podstawowego składu, potrzebni będą rezerwowy bramkarz i młodzieżowcy, których brakuje.

Cel sportowy: - Mamy potencjał na pierwszą czwórkę w naszej grupie A Klasy – mówi Wojciech Kubiak, trener Orła.

Sparingi: czterej rywale (LKS Kwiatkowice, GLKS Dłutów, Hetman Łódź i Widavia Widawa) są znani, drużyna ma jeszcze wolne terminy.

GKS Ksawerów

Przygotowania: 11 stycznia piłkarze spotkali się na siłowni w siedzibie RKS Łódź. Treningi na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Woli Zaradzyńskiej zaczynają się 24 stycznia. W razie załamania pogody, piłkarze przeniosą się do hali w ksawerowskim gimnazjum.

Kogo szukają: środkowi obrońcy, napastnik. W kontakcie z nowym trenerem Jarosławem Maćczakiem są trzej piłkarze, jednak nie wiadomo, czy wiosną będą grać w GKS.

Cel sportowy: przebudowa drużyny, wprowadzenie do drużyny juniorów z rocznika 1998, poprawa 9. miejsca po rundzie jesiennej.

Sparingi: drużyna zagra 8 sparingów począwszy od 7 lutego (mecz z Zawiszą II Rzgów).

Burza Pawlikowice

Przygotowania: rozpoczęły się 9 stycznia w sali Szkoły Podstawowej w Bychlewie.

Kogo szukają: stopera i napastnika; nie wiadomo czy wiosną będzie grał jeden z lepszych snajperów w A Klasie, Paweł Jach, który liczy sobie już 36 wiosen. Do Burzy powrócił z UKS SMS Łódź Sebastian Karpiński.

Cel sportowy: pierwsza piątka A Klasy.

Sparingi: w fazie konsultacji, trener Piotr Urbaniak chciałby zagrać 5-6 meczów.

Jutrzenka Bychlew

Przygotowania: początek 15 stycznia w sali Szkoły Podstawowej w Bychlewie.

Kogo szukają: wzmocnienia przydałyby się w każdej formacji. Jutrzenka to... rodzinny klub, stawiający na zawodników z okolic, dlatego ewentualni nowi piłkarze nie będą anonimowi w Pabianicach.

Cel sportowy: bezpieczna pozycja w środku tabeli.

Sparingi: trener Zdzisław Leszczyński planuje 5-6 sparingów. Dwa (z PTC i Orkanem Buczek) są już „przyklepane”, kolejne są w trakcie załatwiania.