W 24. minucie sędzia ukarał czerwoną kartką golkipera z Głowna, Smurzyńskiego. W bramce stanął rezerwowy pomocnik wicelidera, Krzysztof Suchenek. Mimo tego, do przerwy grający w osłabieniu goście zachowali czyste konto.
 
Tuż po przerwie z rzutu wolnego mocno uderzył Kling, bramkarz odbił futbolówkę, a z dobitką nie zdążył Krystian Kolasa. W 51. minucie w pole karne „fioletowych” wpadł najskuteczniejszy napastnik „okręgówki”, Eryk Lebioda. Supersnajpera nieprawidłowo powstrzymał R. Znojek i sędzia podyktował rzut karny. Lebioda sam wymierzył sprawiedliwość i zdobył swoją piętnastą bramkę w sezonie.
 
Później na boisku nie działo się zbyt wiele. Znojek dwukrotnie musiał sobie radzić ze strzałami Patryka Ignatowskiego z dalszej odległości. Sygnał do ataku dał gospodarzom Kamil Bartos, który w 76. minucie wyszedł sam na sam z Suchenkiem, lecz nie trafił do bramki. Dwie minuty później skuteczniejszy był rezerwowy Jacek Hiler, wykorzystując zbyt krótkie wybicie golkipera Stali i płaskim strzałem wyrównał stan meczu.
 
W 83. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał R. Znojek i musiał zejść z murawy. Siły się wyrównały. Obie drużyny próbowały jeszcze zdobyć bramki, ale Kolasa strzelił nad bramką, Hiler dobijał strzał kolegi trafiając w bramkarza, a po uderzeniu Bartosa z dystansu golkiper gości z problemami wybił piłkę na róg. Z kolei w zespole z Głowna strzelał z 16 metrów Przemysław Gibała, lecz minimalnie chybił.
 
PTC Pabianice – Stal Głowno 1:1 (0:0)
Gole: Hiler 78. – Lebioda 51.k.
PTC: R. Znojek – Madejski, Kaźmierczak, B. Znojek, Stuchała – Bartos, Kaczmarkiewicz (80. Miszczak), Kolasa, Kling (83. Wilczyński), Hetmanek (73. Hiler) – Cukierski (80. Klimek).
Stal: Smurzyński – Miziołek, E. Ignatowski, A. Tomczyk, Maciak (25. Suchenek) – Nowak, Kret, Florczak, Gibała, P. Ignatowski – Lebioda.
Czerwone kartki: R. Znojek (83.) / Smurzyński (24.)