W najbardziej nas interesującym meczu łódzkiej „okręgówki”, 8. w tabeli PTC zmierzy się z 13. drużyną V ligi, GLKS-em Dłutów. Wiosną zdecydowanie lepiej spisują się dłutowianie, którzy zdobyli dwa razy więcej punktów niż PTC. Siłą napędową teamu Leszka Rosińskiego jest niezwykle skuteczny pomocnik bądź środkowy obrońca Bartłomiej Grala. Jest to zawodnik, który doskonale wykorzystuje doświadczenie wyniesione z wyższych lig.
 
Z kolei w drużynie PTC pojawił się promyk nadziei, mimo porażki z liderem z Rosanowa. „Fioletowi” na boisku byli stroną dominującą, jednak nie wykorzystali aż sześciu stuprocentowych sytuacji. Szkoleniowca Pawła Sieka z pewnością cieszą dwa gole młodego napastnika, Damiana Szmytki. Ciekawe, czy był to jednorazowy wyskok, czy w „małych derbach” Szmytka potwierdzi snajperski instynkt?
 
W sobotę o godz. 16.00 lider A Klasy, Włókniarz zagra na boisku przy Grota-Roweckiego z MKS-em Tuszyn. Jesienią ekipa Jacka Włodarczewskiego wygrała w Tuszynie aż 8:1. Ostatnio pabianiczanie są na bakier ze skutecznością, być może w starciu z 9. zespołem A Klasy snajperzy z Pabianic wreszcie zaczną strzelać więcej.
 
Ponadto w 16. kolejce A Klasy w powiecie pabianickim zagrają:
W sobotę o godz. 16.00 Burza Pawlikowice z RKS-em Łódź oraz Iskra Dobroń z wiceliderem UKS-em SMS Łódź.
W sobotę o godz. 16.30 w Piątkowisku Orzeł zmierzy się ze Spartą Łódź. Oficjalnym gospodarzem tego meczu będą łodzianie.
Jutrzenka Bychlew jedzie na mecz do Leźnicy Wielkiej, zaś GKS Ksawerów do Sobienia.