- Będą u nas rozgrywane mecze służb mundurowych podczas Euro 2012 i mecze służb mundurowych z naszego regionu - mówił na konferencji Zbigniew Dychto.

12 i 13 czerwca tego roku na boiskach pabianickiego MOSiR-u odbędzie się turniej piłkarski służb mundurowych z Polski.

- Chcemy zaprosić choć jedną drużynę z zagranicy - mówi Łukasz Stencel, pełnomocnik prezydenta ds. sportu. - W tym turnieju wystąpi też pabianicka drużyna. Będzie to zwycięzca turnieju, który organizuje Urząd Miejski. Corocznie grają w nim drużyny z: policji, straży pożarnej, skarbówki, Straży Miejskiej, ZHP i urzędnicy.

Pieniądze na zakwaterowanie i wyżywienie piłkarzy, którzy przyjadą z całej Polski i zagranicy, daje marszałek województwa. Na tel cel organizatorzy turnieju, czyli Pabianice, Sieradz i Wieluń, otrzymają 50.000 złotych z Urzędu Marszałkowskiego (wychodzi po około 15.000 zł na miasto). Będzie 15 drużyn.

- U nas zgrają drużyny z grupy "C". Będzie ich pięć - mówi Stencel.

W 2012 roku przyjadą do nas piłkarze służb mundurowych z Europy. Będą reprezentować kraje, które starują w EURO 2012.

- Spodziewamy się około 100 zawodników z trenerami i obsługą. Przyjedzie też sporo kibiców - mówił Dychto. - Skorzystają z tego nasze hotele i restauracje.

W tym tygodniu w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Sieradzu prezydenci: Pabianic, Sieradza, Bełchatowa i burmistrz Wielunia podpisali porozumienie o wspólnej organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Służb Mundurowych „Bezpieczne Euro 2012”. Rozgrywki będą w 2012 roku w tym samym okresie, co mistrzostwa Europy Euro 2012.