PTC Pabianice – Termy Uniejów 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Piotr Szynka 25. min, 2:0 – Piotr Szynka 75. min

Przez niemal całe spotkanie to goście prowadzili grę i się przy niej utrzymywali, a pabianiczanie nastawili się na kontrataki i jak się okazało, taka taktyka popłaciła.

Około 10. minuty po dwójkowej akcji Cukierskiego i Szynki z narożnika pola karnego uderzał ten drugi, ale minimalnie niecelnie. Chwilę później „Pepe” stanął oko w oko z bramkarzem rywali, ale przegrał ten pojedynek, a dobitka Zielińskiego na pustą bramkę była zbyt słaba i obrońca gości zdążył z asekuracją.

Do trzech razy jednak sztuka. Przy kolejnym podejściu Szynka już się nie pomylił. Snajper PTC otrzymał podanie od Zielińskiego, podciągnął kilka metrów i mocnym uderzeniem z szesnastu metrów otworzył wynik spotkania. Taki stan rzeczy utrzymał się do przerwy, gdyż rywale w zasadzie nie zdołali poważniej zagrozić bramce PTC.

Tuż po wznowieniu „fioletowi” mieli dwie doskonałe okazje do podwyższenia. Najpierw sytuację sam na sam zmarnował Bartyzel, a chwilę później Zieliński wyłożył piłkę Szynce na 11 metr, ale futbolówka w ostatniej chwili podskoczyła i napastnik PTC chybił.

Na kolejną okazję trzeba było czekać do 75. minuty. Wprowadzony chwilę wcześniej Felczak obsłużył dokładnym podaniem Szynkę, a ten bez większych problemów minął bramkarza i ustalił wynik spotkania na 2:0, zapewniając PTC upragnione 3 pkt.

Jeszcze w końcówce „fioletowi” mogli zwiększyć rozmiary zwycięstwa po kolejnych kontratakach. Najpierw dogrania Szynki wzdłuż bramki nie sięgnął Felczak, a następnie bliski powodzenia był Mateusz Kling.

Rywale w drugiej połowie również nie mogli się przebić przez zasieki obronne PTC. Jedyną wartą odnotowania okazją był mocny strzał z rzutu wolnego z 20 metrów, z którym poradził sobie Radomir Znojek.

PTC: R. Znojek - Bomba, Sikorski, Kaźmierczak (75. min, Felczak), Drewniak - Cukierski, Bartyzel, B. Znojek, P. Przybylski, Zieliński (71. min, Żukowski) - Szynka (85. min, Kling).

W sobotę „fioletowi” mają kolejny ważny mecz. Podejmą u siebie o godz. 17.00 w derbach powiatu GLKS Dłutów. Po 24 meczach PTC jest 13. z 26 punktami, a GLKS jest 15. z 18 oczkami.