Od pierwszych sekund przeważali gospodarze. Piłkarze z Pabianic wyglądali niczym owieczki prowadzone na rzeź. Już w 1. minucie przed szansą na zdobycie gola stanął Łukasz Olczyk, lecz trafił w poprzeczkę. 60 sekund później Dominik Bonikowski minął trzech graczy Włókniarza niczym slalomowe tyczki i z bliska pokonał Adriana Włodarczewskiego. Nie minęła kolejna minuta, a Olczyk wykorzystał fatalne ustawienie pabianickiej obrony i podwyższył na 2:0. Przez kolejne cztery minuty Włodarczewski zachowywał czyste konto. W 7. minucie po sekwencji błędów w defensywie piłkę do siatki skierował Artur Garbacz. W 11. minucie Tomasz Pawlak zapaśniczym chwytem powalił w polu karnym Olczyka. „Jedenastkę” wykorzystał sam poszkodowany. Włodarczewski stał w bramce jak zaczarowany.

Nieliczni kibice z Pabianic, którzy dotarli na mecz, zastanawiali się, czy przypadkiem spotkanie nie skończy się dwucyfrową porażką „zielonych”. Mieli ku temu podstawy, bowiem w 27. minucie Kamil Łuczak trafił w długi róg bramki Włókniarza i było 5:0. W 31. minucie potężny strzał Michała Dębskiego zatrzymał się na słupku włókniarskiej bramki. Kanonadę miejscowych na chwilę przerwał Jakub Dobroszek, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem w 34. minucie. Sześć minut później w podobnej okazji w golkipera kopnął Patryk Sumera, a dobitkę Tomasza Sęczka zablokował obrońca.

Po zmianie stron gracze z Parzęczewa „odpuścili” nieco zdemolowanym pabianiczanom. W 62. minucie Włodarczewski wybronił w sytuacji sam na sam z Tomaszem Czajkowskim. 180 sekund później piłka i tak zatrzepotała w siatce „zielonych” po płaskim uderzeniu Olczyka. Na cztery minuty przed końcem meczu Michał Dębski minął obrońcę na prawej stronie boiska i płasko strzelił do bramki. W 89. minucie efektowną główką popisał się Czajkowski i piłka wpadła do siatki, lecz sędzia pokazał spalonego. W doliczonym czasie gry ładnie sprzed pola karnego uderzył Krzysztof Rudzki i ustalił wynik meczu na 7:2 dla Orła.

Orzeł Parzęczew – Włókniarz 7:2 (5:1)

Gole: Bonikowski 2., Olczyk 3., 7.k., 65., Garbacz 7., Łuczak 27., Dębski 86. - Dobroszek 34., Rudzki 90+1.

Orzeł: Król (78. Krysztofiak) - Ciesielski, Pietrzak, Błaszczyk (60.Chmielecki), Kończak – Dębski Łuczak, Bonikowski (74. Kusztelak), Czajkowski – Garbacz, Olczyk (74. Eljasik).

Włókniarz: Włodarczewski – Kozieł, Okrojek (46. Golinia), Olejnik, Stępiński, Pawlak – Dobroszek, Rudzki, Sęczek (46. Kuśmirowski), Madaj – Sumera (62. Kosmala).