Bramki: 1:0 - Dominik Tomczyk 17. min, 1:1 - Piotr Szynka 19. min, 1:2 - Michał Bogdan 26. min, 1:3 - Piotr Szynka 55. min, 1:4 - Rafał Bargiel 75. min, 2:4 - Łukasz Nagański 88. min (rzut karny).

Piłkarze PTC kontynuują passę meczów bez porażki. W trzecim meczu z rzędu zaaplikowali rywalom cztery bramki, tym razem tracąc dwie. Po wygranych ze Startem Brzeziny (4:0) i GKS-em Bedlno (4:1), dziś pokonali 4:2 na wyjeździe Stal Głowno. Zwycięstwo to pozwoliło podopiecznym Andrzeja Dobroszka powiększyć przewagę nad sąsiadującą z nimi w tabeli Stalą do bezpiecznych sześciu punktów.
Pierwszy kwadrans w tym meczu zdecydowanie należał do naszych piłkarzy. Swoje okazje do zdobycia bramki mieli m.in. Łukasz Dziąg, Kacper Kosmala i Piotr Szynka. Nie potrafili oni jednak pokonać Dawida Ślązaka, co zemściło się w 17. minucie, kiedy to Marcina Świercza precyzyjnym strzałem z 20 metrów pokonał Dominik Tomczyk. Bramka ta szybko zmotywowała „fioletowych” do jeszcze lepszej, ale przede wszystkim skuteczniejszej gry. Już dwie minuty później do wyrównania doprowadził Piotr Szynka. 18-letni napastnik był najszybszy z dobitką piłki odbitej przez bramkarza Stali, po rzucie wolnym wykonywanym przez Dziąga. Po kolejnych siedmiu minutach na prowadzenie piłkarzy PTC strzałem głową wyprowadził Michał Bogdan. Idealnie wykorzystał on dobre dośrodkowanie ze skrzydła Roberta Kacprzyka, ale dużą "zasługę" przy tej bramce miał również bramkarz Stali. Dawid Ślązak źle obliczył tor lotu piłki, a pomocnik PTC sprytnym lobem głową posłał piłkę wprost do siatki, ponad znajdującym się kilka metrów przed bramką golkiperem.
Trzy minuty po rozpoczeciu drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał napastnik gospodarzy - Tomasz Florczak. Grający w przewadze piłkarze PTC podwyższyli na 3:1 już siedem minut później za sprawą Piotra Szynki, który wyrasta powoli na najlepszego strzelca PTC.
Na kwadrans przed końcem meczu czwartą bramkę dla gości bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zdobył Rafał Bargiel. W ostatnich minutach spotkania piłkarze Stali mocnej przycisnęli, zamykając gości na ich połowie boiska. Jednak pomimo kilku dogodnych okazji na zdobycie bramki, zdołali odpowiedzieć jedynie bramką Łukasza Nagańskiego, który na dwie minuty przed końcem meczu pokonał naszego bramkarza strzałem z rzutu karnego, podyktowanego za dotknięcie piłki ręką w polu karnym przez zawodnika stojącego w murze.
Mecz ten był dobrym przykładem na to, iż zwycięskiego składu się nie zmienia. Trener Dobroszek dokonał jedynie jednej wymuszonej zmiany w wyjściowej jedenastce w stosunku do poprzedniego meczu (kontuzjowanego Wojciecha Sucheckiego w bramce zastąpił Marcin Świercz) i ponownie odniósł pewne zwycięstwo.
Dowodem na dominację piłkarzy PTC w dzisiejszym meczu jest liczba żółtych kartek w drużynie Przemysława Borkowskiego. Jego podopieczni zgromadzili ich aż 7, z czego dwie zebrał Tomasz Florczak, w konsekwencji czego z czerwoną kartką na koncie musiał przedwcześnie opuścić murawę Stadionu Miejskiego w Głownie.

Składy zespołów:

Stal: Dawid Ślązak - Karol Maciak (35. min, Przemysław Nagański), Rafał Mostowski, Marcin Hemka, Bartosz Tomczyk - Tomasz Kujawiak, Adrian Tomczyk (70. min, Błażej Kowalczyk), Przemysław Gibała (20. min, Łukasz Kluska), Łukasz Nagański - Tomasz Florczak, Dominik Tomczyk.

PTC: Marcin Świercz – Robert Bomba, Rafał Raźniewski (68. min, Sebastian Dolewka), Paweł Drewniak (77. min, Jarosław Szmytka) – Robert Kacprzyk (63. min, Jakub Tybura), Łukasz Dziąg, Kacper Kosmala, Rafał Bargiel, Michał Bogdan – Mateusz Gromadzki, Piotr Szynka (58. min, Przemysław Felczak).

Żółte kartki: Robert Bomba, Kacper Kosmala (obaj PTC); Dominik Tomczyk, Rafał Mostowski, Marcin Hemka, Adrian Tomczyk, Przemysław Nagański (wszyscy Stal).

Czerwona kartka: Tomasz Florczak (Stal, za dwie żółte).