Mecz rozgrywany na sztucznym boisku w Aleksandrowie Łódzkim był dobrym, żywym widowiskiem, okraszonym sporą ilością sytuacji bramkowych zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Podopieczni Jacka Włodarczewskiego znów przespali początek spotkania, co skrzętnie wykorzystali rywale, obejmując prowadzenie po błędzie Marcina Rutkowskiego. Patryk Pietrasiak zbiegł z boku boiska do środka i pokonał Damiana Rzeźniczaka.

Gdy Włókniarz zaczynał grać swoje, rywale wyprowadzili szybką kontrę. Po prostopadłym podaniu napastnik zgierzan, Sebastian Ceglarz podwyższył na 2:0. Choć po prawdzie bramka nie powinna być uznana, bowiem gracz Boruty był na minimalnym spalonym.

Po zmianie stron ton wydarzeniom na boisku nadawali włókniarze. W 55. minucie Patryk Olszewski nie wykorzystał rzutu karnego.

- „Ucho” strzelał, bo na ławce rezerwowych siedział etatowy wykonawca „jedenastek”, Rutkowski – mówi trener Włodarczewski. – Przy egzekwowaniu karnego trzeba wykazać minimum koncentracji, a Patryk zachowywał się jak na dyskotece.

Pięć minut później lider „okręgówki” dopiął swego. Krzysztof Rudzki wykorzystał swój atut, jakim jest strzał z dystansu i pięknym uderzeniem z 30 metrów zdobył kontaktową bramkę. Kwadrans później Kacper Kosmala wyrównał strzałem głową. Stoper Włókniarza miał pecha, bowiem jego efektowny strzał nożycami trafił w poprzeczkę. Z kolei w 80. minucie piłkę meczową miał Patryk Sumera, lecz zachował się jak Michał Żyro w spotkaniu Ajaxu z Legią i fatalnie spudłował z bliskiej odległości.

W drużynie z Pabianic zaprezentowali się testowani Mateusz Dudka (Laktoza Łyszkowice) i awizowany wcześniej wychowanek PTC, Damian Szmytka (Ner Poddębice). Powoli do treningów wraca Michał Kacprzyk, wykurowali się też Robert Piotrowski i Grzegorz Gorący.

- Tym razem sprawy rodzinne zatrzymały w domu Adriana Usiaka, a Kuba Dobroszek narzeka na lekki uraz – dodaje szkoleniowiec „zielonych”. – Był to niezwykle pożyteczny sprawdzian dla obu zespołów.

Boruta Zgierz – Włókniarz Pabianice 2:2 (2:0)

Gole: Pietrasiak 8., Ceglarz 43. – Rudzki 60., Kosmala 75.

Włókniarz: Rzeźniczak – Rutkowski, Kosmala, Olejnik – Klimek, Dudka, Rudzki, Olszewski, Gorący – Kulik, Szmytka. Na zmiany: Piotrowski, S. Stępiński, Grzejdziak, Kacprzyk, Sumera.