Tylko dwóm świetnym interwencjom Damiana Rzeźniczaka „zieloni” zawdzięczają, że po kilku minutach nie przegrywali 0:2. Damian świetnie obronił dwa groźne strzały z bliska. W 4. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Tomasz Sęczek, jednak kopnął wprost w golkipera MKS-u. W 15. minucie Patryk Sumera nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Jakubie Dobroszku. Bramkarz gości obronił kiepskiej jakości strzał. W Sumerze tkwiła jednak sportowa złość i w 28. minucie zapewnił gospodarzom prowadzenie, umieszczając piłkę w dolnym rogu bramki gości. Dziesięć minut później w idealnej sytuacji spudłował Dobroszek. Jednak przed przerwą pabianiczanie mogli cieszyć się z drugiego gola. Po podaniu Sumery Damian Madaj uderzył sprzed pola karnego, a futbolówka po rękach bramkarza z Tuszyna wpadła do bramki.

Po przerwie na boisku działo się niewiele, głównymi aktorami były chaos i... głupota. Ale po kolei. W 63. minucie płasko uderzał Sęczek, jednak jego strzał zdołali zablokować obrońcy. Minutę później Sumera po prostopadłym podaniu Piotra Maślakiewicza na skraju pola karnego minął bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki. Pięć minut później Sumerze pozostało tylko dobić strzał Dobroszka. „Siwy” fatalnie jednak skiksował.

W 74. minucie drugą żółtą kartkę, czyli czerwoną otrzymał Madaj. Była to kara za głupotę. Pierwszy kartonik obejrzał, gdy głową próbował uderzyć bramkarza gości, drugi za odkopnięcie piłki po gwizdku sędziego. Kilka minut później strzelali Sebastian Stępiński i Sumera, jednak piłka w obu przypadkach szybowała nad poprzeczką. W 82. minucie nieporozumienie w obronie Włókniarza wykorzystał Wiktor Pietrasik i między nogami Rzeźniczaka skierował piłkę do bramki. Osłabiony Włókniarz mógł dobić przeciwnika, lecz Dobroszek dwa razy będąc przed bramkarzem gości kopał wprost w niego. W końcówce czerwoną kartkę za uderzenie rywala dostał Maślakiewicz i „zieloni” kończyli w dziewiątkę.

Włókniarz – MKS Tuszyn 3:1 (2:0)

Gole: Sumera 28., 64., Madaj 44. - Pietrasik 82.

Włókniarz: Rzeźniczak – Okrojek (75. Miras), Maślakiewicz, Olejnik, Kozieł (62. Pawlak) – Dobroszek, Rudzki (81. Kosmala), Sęczek (67. Kuśmirowski), Stępiński – Sumera, Madaj.